Już w najbliższy weekend (25-26 sierpnia) Świdnik odwiedzą motocykliści i gwiazdy sceny. Wszystko za sprawą XI Ogólnopolskiego Zlotu Motocykli oraz Dni Świdnika. Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym portalu Lubelski.pl.

Koniec wakacji, już tradycyjnie upływa w Świdniku przy dźwiękach ryczących silników. Wszystko za sprawą Ogólnopolskiego Zlotu Motocykli WSK i innych. Jedenasta edycja wydarzenia będzie połączona z Dniami Świdnika. Oprócz pokazów motocykli najróżniejszych typów i marek, ze sławetną WSKą na czele, nie zabraknie koncertów i akcji prozdrowotnych. Każdy z uczestników będzie więc mógł nie tylko napawać się widokiem pięknych, szybkich maszyn, ale też wesprzeć osoby chore i potrzebujące, oddając krew bądź rejestrując się w bazie dawców szpiku kostnego.

– Z przyjemnością, po raz kolejny, powitamy w naszym mieście motocyklistów. Z myślą o nich, ale również o wszystkich miłośnikach jednośladów, zaplanowaliśmy szereg atrakcji – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. – Oczywiście nie zabraknie również muzycznych gwiazd i parady motocyklowej ulicami miasta.

Wydarzenie odbędzie się na trawiastym boisku przy ul. Sportowej. Na motocyklistów z
różnych stron Polski, ale również spoza jej granic, będzie czekało strzeżone pole namiotowe
w parku przy ul. Fabrycznej. Pierwsi uczestnicy zlotu będą się mogli rejestrować już w piątek (24 sierpnia). Wydarzenie wystartuje w sobotę (25 sierpnia) o godzinie 10.

Na miłośników motoryzacji czekają wystawy zabytkowych samochodów, hamownia, symulator jazdy na jednym kole, giełda motoryzacyjna, konkurencje sprawnościowe i cała motocyklowa parada. Fani muzyki na żywo posłuchają przebojów Acid Drinkers, Golec uOrkestry, Łąki Łan i Happysad, a dzieci ucieszy pokaz fajerwerków.

Acid Drinkers / Fot. Materiały organizatora

Największą gwiazdą wydarzenia będzie jednak WSK produkowana dawniej w świdnickiej Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego. Motocykl do dziś podbija serca amatorów jednośladów, a w latach 60, 70 i 80 ubiegłego wieku, kiedy wychodziły ostatnie egzemplarze, biły rekordy popularności. Klasy 125 i 127 były nawet wypuszczone z przeznaczeniem na tory wyścigowe. A w najbliższy weekend będziecie mogli obejrzeć je na świdnickim lotnisku trawiastym.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świdnika, Miejski Ośrodek Kultury i Świdnicki Klub Motocyklowy „Usarz”.

Golec uOrkiestra / Fot. Materiały organizatora

PROGRAM

24.08.2018

16.00 – rejestracja uczestników

25.08.2018

10.00 – rozpoczęcie wydarzenia, rejestracja uczestników zlotu, wystawa motocykli, samochodów zabytkowych, samolotów oraz pojazdów wojskowych, hamownia i symulator jazdy na jednym kole, giełda staroci

12.00 – 18.00 – Akcja honorowego oddawania krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego.

13.00 – pokaz trialu motocyklowego (I tura)

14.00 – start parady motocyklowej

14.30 – przejazd pod Urząd Miasta w Świdniku – uroczyste otwarcie zlotu

16.30 – pokaz trialu motocyklowego (II tura)

16.30 – konkurencje sprawnościowe dla motocyklistów

17.30 – koncert zespołu Acid Drinkers

19.00 – pokaz trialu motocyklowego (III tura)

21.00 – koncert zespołu Golec uOrkiestra

 

26.08.2018

11.00 – msza polowa

14.00 – 20.00 – wystawa motocykli i samochodów zabytkowych, hamownia i symulator jazdy na jednym kole, wystawa statyczna

15.00 – pokaz trialu motocyklowego (I tura)

16.00 – pokaz Straży Pożarnej

17.00 – pokaz trialu motocyklowego (II tura)

18.30 – pokaz trialu motocyklowego (III tura)

19.00 – koncert zespołu Łąki Łan

21.00 – koncert zespołu Happysad

22.30 – pokaz sztucznych ogni

Bilety w cenie 3 zł ulgowy i 6 zł normalny. Dzieci do lat 7 wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments