Tajniki pracy mózgu będziecie mogli poznać od środy (13 marca) do piątku (15 marca) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w ramach Dni z Mózgiem. To ogólnopolska konferencja poświęcona szeroko pojętym neuronaukom, psychologii poznawczej oraz kognitywistyce.

Organizatorzy zapraszają na wykłady, które poszerzą Waszą wiedzę na temat najważniejszego narządu w naszym ciele. Kierowane są one przede wszystkim do studentów i młodzieży szkolnej. Przyjść na nie jednak może każdy chętny.

Wydarzenie jest organizowane w ramach międzynarodowego Brain Awarness Week. Wykłady mają na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z prawidłowym i patologicznym funkcjonowaniem mózgu oraz podkreślenie konieczności badań w tej dziedzinie ze względu na duży wpływ zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu na jakość życia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegółowy program wydarzenia:

Środa (13 marca):
– prof. Michał Klichowski UAM
„Mózg na zakupach: neuronalne korelaty codziennych obliczeń matematycznych”
– dr Michał Skalski WAM
„Wpływ snu na fizjologię człowieka.”

Czwartek (14 marca):
dr Judyta Gulatowska UMK
„Czy zwierzęta są “zawieszone w teraźniejszości”? Przegląd badań nad pamięcią epizodyczną i pamięcią prospektywną u zwierząt.

Piątek (15 marca):
– prof. Maciej Haman UW
„Mózg matematyczny i jego rozwój – jak tworzy się pojęcie liczby w ewolucji i ontogenezie: poziomy behawioralny, obliczeniowy, jak neuronalny”
– dr Agnieszka Pluta UW
„Intuicyjna teoria umysłu, a mózg”

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments