Masz protezę, ale nie wiesz jak o nią dbać? Nie zostałeś poinstruowany wcześniej, albo nie pamiętasz, jak to powinno wyglądać? Z pomocą przyjdą członkowie Studenckiego Koła Naukowego Zakładu Protetyki Stomatologicznej Uniwersytety Medycznego w Lublinie.

We wtorek (19 marca) w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej w Stomatologicznym Centrum Klinicznym przy ul. Karmelickiej 7 studenci pod okiem wykwalifikowanych lekarzy dentystów, opiekunów koła będą przeprowadzać darmowe przeglądy stomatologiczne każdemu zainteresowanemu.

Studenci poinstruują też posiadaczy uzupełnień protetycznych jak dbać o higienę jamy ustnej i swoich protez. – Każdy kto zdecyduje się wziąć udział w akcji otrzyma niezbędne wskazówki na temat prawidłowego postępowania ze swoimi protezami. Dodatkowo u każdego pacjenta zostanie przeprowadzone darmowe badanie stomatologiczne – mówi Leszek Szalewski, opiekun Studenckiego Koła Naukowego Zakładu Protetyki Stomatologicznej.

Wzrost średniej długości życia w Polsce oraz zaniedbania w opiece stomatologicznej od najmłodszych lat spowodowały zwiększenie liczby osób bezzębnych oraz z licznymi brakami częściowymi u osób dorosłych. Uzupełnienia protetyczne, takie jak zęby własne pacjenta, wymagają niezbędnych zabiegów higienizacyjnych pozwalających utrzymać uzębienie resztkowe i protezy w dobrym stanie.

Pacjenci podczas ostatniej wizyty leczenia protetycznego, w szczególności osoby odbierający swoje pierwsze uzupełnienia protetyczne, powinni zostać poinstruowani przez lekarza dentystę o prawidłowym użytkowaniu i dbaniu o protezę. Bardzo ważne w przypadku protez ruchomych jest informowanie pacjentów o konieczności wyjmowania ruchomych uzupełnień na co najmniej 6-8 godzin dziennie i przechowywania ich w suchym środowisku.

Gdzie i kiedy?

Akcja odbędzie się w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej (1 piętro) Stomatologicznego Centrum Klinicznego przy ul. Karmelickiej 7 w godzinach 8-14.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments