W związku z panującą epidemią koronawirusa, ograniczono obecność na mszach świętych w lubelskich kościołach do 5 osób. To odbiło się również na kościelnych finansach. Z tego powodu lubelscy Dominikanie proszą o wsparcie.

– W związku ze stanem epidemii i zakazem gromadzenia się wiernych nasz klasztor został pozbawiony podstawowych źródeł utrzymania, którymi są ofiary składane przy zamawianiu intencji mszalnych, niedzielna taca oraz praca podejmowana przez braci poza klasztorem, np. głoszenie rekolekcji – czytamy w oficjalnym komunikacie na Facebooku Dominikanów.

Pomimo ograniczenia bieżących wydatków, zakonnicy nie są w stanie pokryć kosztów utrzymania tak dużego obiektu klasztorno-kościelnego. – W związku z tym ośmielamy się prosić o wsparcie. Jeśli macie taką możliwość, bo zdajemy sobie sprawę, że dzisiaj nikomu nie jest łatwo to prosimy, wrzućcie na naszą dominikańską tacę jakąś drobną kwotę – proszą w komunikacie.

Dowolną kwotę można przekazać na konto parafii: 68 1500 1520 1215 2000 9046 0000. Dominikanie zachęcają również, aby nie rezygnować z zamawiania intencji mszalnych, bo takie nabożeństwa wciąż będą odprawiane. Można to zrobić poprzez formularz dostępny na stronie lub telefonicznie pod numerem telefonu: 728 471 690.

Formularz znajdziecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments