Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

– Na terenie województwa potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem dotyczą: mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym; kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym; mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu puławskiego w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa – wylicza Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Resort poinformował też o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 105 przypadków zakażenia koronawirusem (w tym 3 osoby zmarłe). W sumie w Polsce liczba zakażonych koronawirusem wynosi 1862 (w tym 22 osoby zmarłe).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments