Biegacze znów opanują lubelskie ulice. W niedzielę (25 listopada) ruszy Druga Dycha do Maratonu. Szykują się niskie temperatury, gorąca sportowa atmosfera i nieuniknione utrudnienia w ruchu.

O godzinie 12 biegacze wystartują z ul. Krochmalnej i pobiegną ul. Stadionową, Głęboką do al. Kraśnickiej, gdzie znajdzie się punkt z wodą dla biegaczy. Dalej skręcą w Aleje Racławickie, a później w ul. Lipową. Aleją Józefa Piłsudskiego i ul. Lubelskiego Lipca ‘80 uczestnicy wrócą na ul. Krochmalną, gdzie zlokalizowana będzie meta biegu. Łączna długość trasy wyniesie 10 km.

Tym razem organizatorzy przygotowali dla biegaczy trasę po utwardzonym terenie. 10-kilometrowy bieg sportowcy pokonają po asfalcie.

Każdy z uczestników biegu otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Jak co roku 4 medale z serii Dych przygotowujących do 7. Maratonu Lubelskiego będą miały spójny, pasujący do siebie kształt.

Podczas niedzielnego biegu zwycięzcy w klasyfikacji generalnej, wiekowej, klasyfikacji Służb Mundurowych oraz klasyfikacji o Puchar Prezesa LPEC na Najszybszego Mieszkańca i Najszybszą Mieszkankę Lublina otrzymają puchary oraz atrakcyjne nagrody od sponsorów biegu.

Jak w każdym biegu organizowanym przez Maraton Lubelski rozgrzewkę 20 min przed biegiem poprowadzi Marta Sugier-Paprota z klubu GetGym.

W Drugiej Dysze do Maratonu może pobiec każdy, bez względu na płeć, a nawet wiek. Co prawda organizatorzy zastrzegają, że wystartować można mając ukończone 16 lat, ale coraz częściej na takich startach pojawiają się biegacze ze swoimi pociechami, które znajdują się w wózkach przed nimi. Warto więc pojawić się w okolicy ulic, którymi będą się poruszać i dopingować ich rodzinne sportowe zmagania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments