Lubelska Akcja Charytatywna „Znani, a nieznani” to ponad 100-osobowa grupa przedstawicieli świata nauki, medycyny, kultury, biznesu, mediów, sztuki, urzędów i instytucji. Organizują oni i współtworzą cykliczne imprezy charytatywne – w tym roku przed nami 10 edycja wydarzeń.

W październiku odbędą się dwa spektakle w Centrum Spotkania Kultur oraz aukcja charytatywna. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży biletów na spektakle oraz z aukcji charytatywnej są przeznaczane na konkretne cele.

– Z radością informujemy, że w tym roku LACh ponownie otwiera serca dla Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku! Dziękujemy za to wsparcie – mówi Anna Guzowska, rzecznik SPSK 1.

Od 2012 roku LACh wsparła m.in. podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz Hospicjum Dobrego Samarytanina, przekazano również środki finansowe dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Domu Pomocy Społecznej „Kalina”, Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Pacjentów Leczonych Żywieniowo „Mogę Żyć”.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie współpracował z Lubelską Akcją Charytatywną i otrzymał od niej wsparcie finansowe dotychczas dwukrotnie: w 2018 r. na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Białaczki, działającego w ramach Kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku SPSK 1 oraz w 2022 r., gdy przekazano środki dla Lubelskiego Stowarzyszenia Naukowego na Rzecz Rozwoju Psychiatrii, funkcjonującego w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK1.

Fot. Zdjęcie wykonane 6 czerwca na pl. Zamkowym. Przedstawia ono większość aktorów i aktorek oraz twórców i organizatorów tegorocznych wydarzeń/ SPSK 1

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments