Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otwiera się dla uczniów szkół średnich i zaprasza na Drzwi Otwarte, w poniedziałek (21 marca). Wydarzenie będzie miało formę hybrydową i rozpocznie się o godzinie 9:00 na WPiA UMCS.

Program wydarzenia obejmuje między innymi spotkania z pracownikami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Przedstawiciele OKE przedstawią moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego, a także podadzą praktyczne wskazówki, które ułatwią pisanie egzaminu dojrzałości.

Podczas Drzwi Otwartych uczniowie zapoznają się również ze sportowymi propozycjami uczelni – w Centrum Kultury Fizycznej odbędą się rozgrywki Integracyjnego Turnieju o Puchar Rektora UMCS. W ramach wydarzenia zaplanowane są również wycieczki po kampusie w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim. Z kolei nowością podczas Drzwi Otwartych będzie gra miejska „Poznaj UMCS”, która zostanie rozegrana na terenie miasteczka akademickiego – gwarantujemy wartościowe nagrody.

– Stacjonarna forma naszej inicjatywy przewiduje również inspirujące warsztaty edukacyjne prowadzone przez studentów zagranicznych, rozmowy z doradcami zawodowymi i psychologami czy przedstawicielami Biura Spraw Studenckich oraz programu Santander Universidades, zachęcającymi do udziału w programowych stażach i stypendiach – informuje uczelnia.

Uczelnia zaprasza także do udziału w webinariach i warsztatach, które przez cały tydzień odbywać się będą w przestrzeni wirtualnej. W formule zdalnej Drzwi Otwarte 2022 trwają przez kilka dni. 21 marca dla uczestników wydarzenia przygotowano na Facebooku UMCS spotkanie z gościem specjalnym – Dawidem Myśliwcem, twórcą kanału Naukowy Bełkot. Podczas spotkania online opowie on o najdziwniejszych sposobach na leczenie ludzi.

– Od 22 do 25 marca 2022 roku planujemy kolejne spotkania z doradcami zawodowymi oraz psychologami, a także bogatą ofertę warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez studentów zagranicznych w formie online w aplikacji MS Teams – informuje UMCS.

Podczas Drzwi Otwartych przybliżona zostanie oferta edukacyjna uczelni. Młodzież zapozna się również z przebiegiem procesu rekrutacyjnego i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na studia. Będzie to dobra okazja do tego, aby uczniowie zapoznali się z pełną ofertą kształcenia, praktycznym wymiarem studiów i możliwościami rozwoju studentów uniwersytetu.

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie Drzwi Otwartych UMCS. Na poszczególne atrakcje w ramach Drzwi Otwartych UMCS obowiązują zapisy – formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie wydarzenia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments