W piątek, 22 marca, od godziny 9 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaprasza na Drzwi Otwarte. To idealna okazja dla przyszłych studentów, by poznać uczelnię i rozwiać swoje wątpliwości, co do kierunku i dodatkowo poznać akademickie zwyczaje.

UMCS otwiera swoje mury dla kandydatów na cały dzień. Odbędą się pokazy, wykłady, spotkania z wykładowcami i warsztaty, które będą obejmowały tematykę kultywowaną na każdym wydziale.

Podczas spotkań studenci oraz pracownicy uczelni przybliżą kandydatom ofertę edukacyjną UMCS oraz zapoznają maturzystów z przebiegiem procesu rekrutacyjnego uczelni i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na studia. – Jak co roku przygotowaliśmy program pełen atrakcji, który pomoże uczniom w najlepszym wyborze ścieżki kształcenia i kariery – zapewniają organizatorzy.

Poza typowymi dla uczelni zajęciami na salach wykładowych, uczniowie zobaczą też co ciekawego dzieje się poza zajęciami planowymi. UMCS przedstawi szeroką gamę zajęć pozauczelnianych oraz sposobów na rozwijanie pasji po wykładach i zajęciach w ramach studiów.

Uniwersytet wydzielił odpowiednie strefy, których tematyka będzie odpowiadała ofercie edukacyjnej uczelni: strefę studenta, strefę III-TECH, gdzie studenci mają możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami, strefę rozwoju kompetencji polegającą na konsultacjach z doradcami zawodowymi oraz strefę cudzoziemca, która będzie prowadzona w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

Program wydarzenia obejmuje też spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa. Uczniowie będą mieli również okazję zapoznać się z ofertą sportową i kulturalną Uniwersytetu. Przed zebranymi wystąpi m.in. zespół bębniarski „Młode Djembe”. W Centrum Kultury Fizycznej rozgrywany będzie turniej o Puchar Rektora UMCS.

Podczas Drzwi Otwartych odbędzie się również finał popularnego wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkursu językowego „Faces of America”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments