19 maja Stadion Lekkoatletyczny wypełnią sportowe emocje. Startuje kolejna edycja Dziecięcej Ligi #biegnijlublin. Na bieżni w biegowej rywalizacji najmłodszych spotka się 300 zawodników. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

– Zakończyliśmy już zapisy na rundę majową, lista startowa wypełniła się w 2 tygodnie! Kolejna edycja Dziecięcej Ligii #biegnijlublin zaplanowana jest na 6 października, a zapisy rozpoczną się miesiąc przed wydarzeniem – informują organizatorzy.

Dziecięca Liga #biegnijlublin to zawody biegowe dla dzieci urodzonych w 2012 roku i później. Ideą projektu jest rywalizacja dzieci z poszczególnych roczników – oddzielnie dziewcząt i chłopców – na dystansach od 60 do 400 metrów, dostosowanych do wieku zawodników. Zawody są rozgrywane w seriach po 8 zawodników. Każdy mały biegacz może poczuć się jak zawodowy lekkoatleta odbierając swój pakiet startowy i uczestnicząc w zawodach z profesjonalnym pomiarem czasu. Najlepsi zawodnicy staną na podium.

Szczegółowe informacje oraz regulamin zawodów dostępne są na stronie internetowej: https://mosir.lublin.pl/obiekty/stadion-lekkoatletyczny/bl/dl/

Fot. Bartek Wójtowicz/ MOSiR

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments