W środę (12 czerwca) od godz. 10 do godz. 13 w budynku Akademii Wincentego Pola przy ul. Choiny 2 zaprezentuje się kilkadziesiąt podmiotów – agencje pracy, hotele, placówki medyczne, firmy z branży fizjoterapeutycznej, fundacje, banki i wiele innych. Odbędzie się tam Dzień Kariery, który organizują: Akademia Wincentego Pola i Miejski Urząd Pracy w Lublinie.

Dla studentów i nie tylko będzie to okazja, by zapoznać się z ofertami pracy, praktyk czy staży w poszczególnych placówkach. Z kolei przedsiębiorcy i przedstawiciele licznych placówek, instytucji oraz organizacji będą mieli możliwość pozyskać stażystów, współpracowników, a nawet i pracowników.

Na liście zgłoszonych wystawców są m.in. 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką, Arche Hotel Lublin, Santander Bank Polska, firma Concentrix CVG International, Transhurt, Euro-Med, Fundacje Aktywizacja, Canituus czy Heros.

Będzie też można podpytać o pracę w policji, swoje stoisko będzie mieć bowiem Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Z kolei przedstawiciele Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lublinie opowiedzą o możliwościach kariery zawodowej dla pielęgniarek oraz położnych, a reprezentanci Krajowej Izby Fizjoterapeutów przedstawią perspektywy w swojej branży.

O sprawy związane z rozwojem zawodowym będzie można zapytać również pracowników Wydziału Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Lublin, jak i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Specjaliści z ZUS-u wyjaśnią m.in. kwestie związane z założeniem własnej działalności gospodarczej, odprowadzaniem składek na ubezpieczenie czy ulgami na start.

Nie zabraknie stanowisk organizatorów wydarzenia – Akademii Wincentego Pola oraz Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Dodatkowo, podczas Dnia Kariery odbędzie się moderowane spotkanie dyskusyjne z coachem – dr Anną Kaczorowską, współtwórczynią Akademickiego Centrum Terapii i Rozwoju Integralnego AWP o tym, jakich kompetencji oczekują od przyszłych pracowników pracodawcy. Dr Kaczorowska poprowadzi także indywidualne sesje – jak poradzić sobie z lękiem związanym m.in. z poszukiwaniem czy podejmowaniem nowej pracy.

Zdjęcie: Materiały Akademii Wincentego Pola w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments