W najbliższą niedzielę (19 lutego) odbędzie się Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Okazją do zaproszenia mieszkańców do poznania podopiecznych placówki jest obchodzony w lutym Światowy Dzień Kota.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych adopcją czworonogów na kolejny Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do poznania podopiecznych placówki, którzy czekają na nowe domy i nowe przyjaźnie. Jak zawsze podczas spotkania będzie można zapoznać się z informacjami o całej procedurze adopcji, a także pielęgnacji czy profilaktyce zdrowotnej zwierząt – mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Tematem przewodnim Dnia Otwartego będzie adopcja i pielęgnacja kotów. W programie spotkania przewidziano, m.in. wykład zoopsychologa Dariusza Ornala „Aktywny kot – szczęśliwy kot”, a także prelekcję „Czy w Twoim domu jest miejsce dla kota?”, podczas której uczestnicy poznają porady dla właścicieli kotów w zakresie projektowania wnętrz. W ramach wydarzenia zaplanowano także spotkanie z Emilią Komarnicką-Klynstrą, aktorką i autorką książki ,,Cieszę się, że jesteś”. Dodatkowo podczas Dnia Otwartego pracownicy i wolontariusze Schroniska będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad adopcji czy opieki nad zwierzętami oraz przybliżą sylwetki konkretnych podopiecznych placówki.

Aktualnie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 370 zwierząt, w tym 163 psy, 92 koty i 115 zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek dla psów przewidziano obrożę, smycz i matę węchową, zaś dla kotów transporter, drapak i zabawkę.

Dzień Otwarty odbędzie się w niedzielę (19 lutego), o godz. 12.00, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments