Szafy chłodnicze przeszklone to produkty, umożliwiające przechowywanie żywności w optymalnie niskiej temperaturze. Przeszklenie pozwala na sprawdzenie asortymentu, bez konieczności otwierania urządzenia, dzięki odpowiedniemu wyeksponowaniu żywności znajdującej się w środku.

W jakich branżach wykorzystuje się szafy chłodnicze przeszklone?

Większość produktów tego typu, wykorzystywana jest w branży HoReCa, czyli sektora łączącego branżę hotelarską, restauracyjną, cateringową i kawiarnianą. Szafy chłodnicze przeszklone pozwalają na przechowywanie żywności w warunkach chłodniczych, przy jednoczesnym eksponowaniu poszczególnych produktów. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci mogą sobie samodzielnie wybrać np. schłodzone napoje z urządzenia stojącego w kawiarni lub barze. Mogą też obejrzeć towar znajdujący się w szafie chłodniczej, ustawionej za ladą i obsługiwanej przez pracownika danej placówki.

Niezależnie jednak od wybranego rozwiązania (obsługa samodzielna lub przez pracownika) szafy chłodnicze przeszklone pełnią funkcję lodówki, pozwalającej na oglądanie produktów znajdujących się wewnątrz, bez konieczności otwierania drzwi.

Jakie szafy chłodnicze przeszklone są dostępne na rynku?

Branża gastronomiczna, hotelarska, restauracyjna i cateringowa jest dynamicznie rozwijającym się sektorem, wykorzystującym wiele nowoczesnych rozwiązań, pozwalających na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Przeszklone szafy chłodnicze są zaopatrzone w agregat, który może być umieszczony w górnej lub dolnej części urządzenia. Poszczególne modele szaf, znajdujących się na rynku, różnią się między sobą kształtem oraz pojemnością.

Największą popularnością cieszą się modele jednodrzwiowe, chociaż istnieją oczywiście większe szafy, które posiadają podwójne drzwi. Przeszklone szafy chłodnicze dwudrzwiowe są zwykle wykorzystywane do eksponowania napojów bezalkoholowych i alkoholowych.

Szafy dostępne na rynku różnią się również przeznaczeniem. Część modeli jest uniwersalna i pozwala na przechowywanie różnorodnych rodzajów żywności, część natomiast jest dedykowana konkretnej grupie produktów spożywczych. Dzieje się tak m.in. ze względu na design urządzenia oraz na jego funkcjonalność, w tym przede wszystkim możliwość regulowania temperatury panującej wewnątrz wybranej szafy. Przeszklone szafy chłodnicze, dedykowane jednej grupie żywnościowej, mogą służyć np. do przechowywania wina, deserów lub nabiału.

Gdzie można wykorzystać przeszkloną szafę chłodniczą?

Przeszklone szafy chłodnicze wykorzystywane są m.in. w kawiarniach i restauracjach. Można je znaleźć również w hotelach oraz obiektach świadczących usługi rozrywkowe, takie jak np. bilard lub kręgle. Oprócz tego, lodówki służące do schładzania napojów, można znaleźć w różnego rodzaju obiektach sportowych, takich jak np. baseny lub siłownie.

Warto wspomnieć również o tym, że na zakup przeszklonych szaf chłodniczych często decydują się również firmy działające w branży związanej z organizacją eventów. Przeszklone szafy chłodnicze świetnie sprawdzają się np. na koncertach lub festiwalach. Coraz częściej można je zauważyć również podczas różnego rodzaju imprez, takich jak np. wesela. Ze względu na szerokie spektrum zastosowań, przeszklone szafy chłodnicze są wykorzystywane w przeróżnych branżach. Wybierając model, który będzie pasował do twojej działalności, zwróć uwagę na jego pojemność oraz funkcjonalność. Na rynku można znaleźć różnorodne modele, różniące się parametrami, dzięki czemu bez problemu można znaleźć urządzenie odpowiadające potrzebom konkretnej branży.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments