Zarezerwowane terminy, wpłacone zaliczki – czy mimo epidemii koronawirusa dzieci w tym roku będą mogły wyjechać na kolonie i obozy? To pytanie zadają sobie rodzice, a my pytamy o to Kuratorium Oświaty w Lublinie.

– W związku z tym, że do kuratorów oświaty nie wpłynęły z resortu edukacji żadne decyzje dotyczące wstrzymania rejestracji zorganizowanych form wypoczynku dzieci i młodzieży, Lubelski Kurator Oświaty nie zawiesił przyjmowania zgłoszeń organizatorów w tym zakresie w formie przyjętej w latach poprzednich – wyjaśnia Jolanta Misiak, dyrektor Wydziału Pragmatyki Zawodowej i Analiz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Organizatorzy kolonii i obozów są związani wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie postępowania w warunkach pandemii. – Nie ma, jak dotąd, odrębnych wytycznych dla organizatorów takiego wypoczynku – dodaje Jolanta Misiak.

Przypominamy, że dopiero od 4 maja odmrożono możliwość korzystania z hoteli i miejsc noclegowych. Obecnie, w dalszym ciągu nie ma decyzji, czy kolonie obozy będą mogły się odbyć i na jakich warunkach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments