Ze względu na stabilizację sytuacji epidemicznej w województwie lubelskim, wojewoda Lech Sprawka zdecydował o zmniejszeniu liczby łóżek zakaźnych w kilku szpitalach w regionie, m.in. w jednoimiennym szpitalu w Puławach.

W poniedziałek (18 maja) wojewoda lubelski podjął decyzję o ograniczeniu zakresu świadczeń realizowanych na rzecz osób zakażonych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach, czyli w szpitalu jednoimiennym.

– Nie jest to pełen powrót do sytuacji sprzed stanu epidemii i zagrożenia, ale jest to istotne, by się otworzyć na możliwość wykonywania zabiegów dla osób, które nie są zakażone – tłumaczy Lech Sprawka. I podkreśla, że z ponad 300 łóżek zakaźnych, jakie obecnie znajdują się w tym szpitalu, jako łóżka zakaźne pozostanie jedynie 153.

– Tak będzie od poniedziałku, 1 czerwca. To oznacza, że szpital jednoimienny przestaje być jedynie szpitalem przyjmującym pacjentów zakażonych koronawirusem – wyjaśnia wojewoda.

Wojewoda podjął też decyzje dotyczące Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie (oddziału zakaźnego) oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie.

– W przypadku tych trzech szpitali powracamy do stanu sprzed epidemii – mówi Lech Sprawka. Oznacza to to, że nadal będą w tych jednostkach funkcjonować oddziały zakaźne, jednak z taką liczbą łóżek jaka pierwotnie w nich funkcjonowała.

Wojewoda lubelski zapowiada także, że 19 maja podejmie odpowiednie kroki w związku z oddziałem zakaźnym w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim. – Nie będzie tam pełnego powrotu do stanu sprzed epidemii, ale również nastąpi zmniejszenie liczby łóżek zakaźnych z 94, jakie są obecnie, do 53 – informuje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments