Pierwsza edycja Europejskich Dni Archeologii na Zamku Lubelskim odbędzie się już w najbliższy piątek (16 czerwca). Muzeum Narodowe w Lublinie zabierze Was na spotkanie, podczas którego poznacie możliwości wykorzystania jednej z najprężniej rozwijających się technologii w służbie archeologii – digitalizacji 3D!

Europejskie Dni Archeologii to okazja do odkrywania tajemnic przeszłości, poznawania historii oraz eksplorowania dziedzictwa kulturowego poprzez różnorodne aktywności i wydarzenia. Już w trzeci weekend czerwca (16, 17, 18 czerwca) Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do udziału w Europejskich Dniach Archeologii (#EDA). Z tej okazji instytucje w całej Polsce zaprezentują bogactwo dziedzictwa archeologicznego. Warsztaty, pikniki, gry terenowe, rajdy rowerowe, wystawy, prelekcje i wiele innych ciekawych wydarzeń – niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie.

Wydarzenie odbywać się będzie w sali kinowej Muzeum Narodowego w Lublinie w godzinach:

11.00 – 14.00 – grupy szkolne – liczba miejsc ograniczona! rezerwacja: e-mail edukacja@mnwl.pl

16.00 – 19.00 – zwiedzający indywidualni – nie obowiązują zapisy

W programie m.in. pokaz skanowania 3D przy pomocy skanera optycznego na żywo sylwetki woja okresu wczesnego średniowiecza, prezentacja efektów skanowania trójwymiarowego, warsztaty, których uczestnicy będą mogli własnoręcznie wykonać wzorowane na kopiach 3D zabytków archeologicznych przedmioty, ozdobić je i zabrać na pamiątkę.

Wstęp bezpłatny!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments