Ewa Bem i Alchemik Big Band Grzecha Piotrowskiego w Teatrze Starym

0
149

Ewa Bem i Alchemik Big Band Grzecha Piotrowskiego usłyszymy w sobotę (22 stycznia) o godzinie 19 w Teatrze Starym. Po czterech latach nieobecności na polskich scenach artystka ma dla nas premierową, koncertową płytę „Live”.

W Teatrze Starym zagra ona swingujący koncert jazzowy, który przebiegać będzie w dwóch częściach. W pierwszej części z Big Bandem Grzecha Piotrowskiego zaśpiewają solistki Alchemika – Małgorzata Chruściel, Tamara Behler i Ada Kiepura, a usłyszymy je w ulubionych amerykańskich standardach z oryginalnymi aranżacjami pisanymi dla Elli Fitzgerald i Franka Sinatry.

W drugiej części koncertu z orkiestrą Alchemik Big Band wystąpi Pierwsza Dama Polskiego Jazzu, Ewa Bem, wokalistka o niezwykłym wyczuciu swingu i jedynej w swoim rodzaju barwie głosu. Artystka wykona wybór największych przebojów, m.in. „Podaruj mi trochę słońca”, „Sprzedaj mnie wiatrowi”, „Żyj kolorowo”, „Kolega Maj”, „Wyszłam za mąż zaraz wracam” i „Dla ciebie jestem sobą”.

Ewa Bem to niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wokalistka ma wyjątkową osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.

Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim , Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem.

Rok 2021 jest pod wieloma względami wyjątkowy. Po czteroletniej nieobecności artystka wróciła, z wielkim sukcesem, na scenę. W tym roku obchodzi 50-lecie pracy artystycznej, a w listopadzie 2021 ukazała się jej najnowsza, koncertowa płyta zatytułowana Ewa Bem-Live, oraz reedycja wielokrotnie nagradzanej płyty zatytułowanej Kakadu.

Alchemik Big Band założony został przez Grzecha Piotrowskiego, lidera formacji jazzowych takich jak: World Orchestra, Alchemik, Oxen, Freedom Nation, One World.

Bilety możecie nabyć w cenie 150 zł (VIP), 120 zł (I miejsca), 90 zł (miejsca II) i 50 zł (miejsca III). Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments