W związku z tymczasowym zawieszeniem działalności teatrów i instytucji kultury, Teatr Muzyczny w Lublinie wychodzi z propozycją Facebookowej Sceny, na której zaprezentowane zostaną fragmenty największych hitów z ostatnich sezonów artystycznych.

Tym razem, w ramach akcji #zostańwdomu będziecie mogli zobaczyć fragmenty „Ani z Zielonego Wzgórza” oraz „Opola do San Remo”.

Musical „Ania z Zielonego Wzgórza” to propozycja dla całych rodzin. W niedzielę (12 kwietnia) oraz w niedzielę (19 kwietnia) o godzinie 12 będziecie mogli zobaczyć część 2 i 3 tego widowiska.

Musical „Ania z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Mirosława Siedlera, z muzyką Zbigniewa Karneckiego, przez wiele lat był z powodzeniem grany w teatrach muzycznych w Polsce. Widzów w szczególności zafascynował muzyką oraz oryginalnymi tekstami. Opowieść Lucy Maud Montgomery o rudowłosej Ani Shirley to światowy bestseller i jedna z najchętniej czytanych lektur szkolnych.

Ania z Zielonego Wzgórza 

Teatr Muzyczny ruszył też z kolejną akcją. Bajki Czytajki są przeznaczone dla najmłodszych i przygotowane przez artystów z teatru, którzy czytają swoje ulubione bajki, wiersze i opowiadania. Podczas najbliższego wydarzenia online usłyszymy solistę Andrzeja Witlewskiego.

Pierwszą bajką był Kopciuszek, którego przeczytał Jakub Gąska.

Kopciuszka możecie posłuchać tutaj

W najbliższym czasie teatr zaprezentuje także kolejne fragmenty widowiska muzycznego „Od Opola do San Remo”.

Widowiskiem muzycznym „Od Opola do San Remo” teatr oficjalnie zainaugurował nowy sezon artystyczny 2019/2020. Dla wielu uczestników wydarzenia był to powrót do młodości, bo „Od Opola do San Remo” to przekrój hitów, które wykonywali znani artyści tacy jak: Maryla Rodowicz, Anna Jantar, Anna German, Danuta Rinn, Jerzy Połomski, Andrzej Rosiewicz, Zbigniew Wodecki, Demis Roussos, Drupi, zespoły: 2 plus 1 oraz Boney M. Gwiazdą tych dwóch widowisk był znakomity artysta Grzegorz Wilk.

Fot. Materiały archiwalne Teatru Muzycznego w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments