Ferie zimowe to czas, w którym nasze dzieci mogą odpocząć od codziennych obowiązków, poświęcić więcej czasu swoim pasjom i spędzić więcej radosnych chwil w rodzinnym gronie. Dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają, niezwykle atrakcyjną ofertę przygotowało Centrum Spotkania Kultur.

Od 9 do 24 lutego na dzieci i rodziców czekają „Ferie w CSK”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które lepiej pozwolą poznać historię budynku, język i kulturę innych krajów, sztuki uliczne, niezwykłe historie podczas pokazów filmowych, ciekawostki i zagadki przyrody oraz życie i pracę pszczół.

Graffiti Day w Brain Damage Gallery

W pierwszy dzień ferii CSK zaprasza na warsztaty z techniki tworzenia szablonów graffiti, które będą połączone z wprowadzeniem w ideę street artu. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci powyżej 10 lat. Spotkania odbywają się w 10-osobowych grupach. Wstęp jest wolny.

9 lutego

godz. 12-13, 13.30-14.30, 15-16

Warsztaty #kultura #tradycja #świat

Podczas tych zajęć dzieci poznają przedstawicieli różnych krajów Europy i Azji, którzy poprzez zabawę przybliżą uczestnikom język i tradycje miejsc, z których pochodzą. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i będą tłumaczone na język polski. Podczas warsztatu uczestnicy zapoznają się z historią danego kraju oraz flagami, poznają podstawy alfabetu, wykonają prace plastyczne i wezmą udział w zajęciach ruchowych. Spotkania odbywają się w 15-osobowych grupach. Bilety kosztują 15 zł za dziecko, opiekun nie płaci. Należy wcześniej zapisać się na wybrane zajęcia.

13 i 20 lutego spotkanie z Iranem

14 i 21 lutego spotkanie z Ukrainą

15 i 22 lutego spotkanie z Indiami

16 i 23 lutego spotkanie z Gruzją

Godz. 11-13

Zwiedzanie CSK

Ferieto idealna okazja, żeby poznać tajniki budynku Centrum Spotkania Kultur. Posiada on ponad 40 lat historii i od dawna jest miejscem spotkania człowieka z kulturą. Organizowane spacery po budynku pokażą to, co na co dzień, podczas indywidualnych spacerów nie jest widoczne. Oprowadzanie odbywa się w 20-osobowych grupach. Wstęp wolny. Na spacer obowiązują zapisy.

11 do 24 lutego

Pon.-pt. godz. 10 i 12

sob.-niedz. godz. 15

Pszczoły nad miastem

Specjalnie warsztaty poświęcone ciekawostkom z życia pszczół pokażą naszym pociechom ciekawe fotografie i krótkie filmy z życia i pracy pszczół. Warsztaty odbędą się we współpracy z Miejską Pasieką Artystyczną. Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję przygotować maść z pszczelego wosku oraz spróbują miejskiego miodu. Bilety na wydarzenie kosztują 10 zł, opiekun nic nie płaci.

15 i 22 lutego

godz. 13-15

Virtual quest

Odkryj różne światy: podwodny, kosmiczny i prehistoryczny razem z Virtual Quest Lublin. Spotkania dla dzieci od 5 roku życia zabiorą w niezwykłą podróż pełną ciekawostek i zagadek w 3D. Lewituj w kosmosie między planetami, zobacz z bliska najbardziej znane gatunki dinozaurów i spotkaj się ze zwierzętami żyjącymi w morzach i oceanach. Pokaz filmu z wykorzystaniem Okularów VR oraz technologii Virtual Quest i Gear VR firmy Samsung, zakończone będą warsztatami nawiązującymi do obejrzanych materiałów. Bilety kosztują 10 zł. Istnieje możliwość zobaczenia różnych projekcji w ramach 1 biletu.

17 i 24 lutego

Godz. 11, 11.30, 12, 12.30, 13, 13.30, 14 i 14.30

Kino familijne

CSK wspólnie z Fundacją Filmową Warszawa organizuje pokazy filmowe dla dzieci od 7 roku życia, które będą poruszać tematy rodziny, przyjaźni, różnych kultur i radzenia sobie z trudnościami. Projekcje filmów odbywają się od poniedziałku do środy (11-20 lutego) oraz w czwartek, 21 lutego w godzinach 13, 15 i 17. Bilety kosztują 10 zł.

Board Mania

Podczas ferii w Centrum Spotkania Kulturodbędzie się 6. edycja Festiwalu Gier Planszowych i Karcianych. W foyer sali operowej CSK będzie działać wypożyczalnia zaopatrzona w kilkaset gier – zarówno najnowszych, jak i klasycznych. Grać można codziennie w godzinach od 12 do 20. Wypożyczalnia gier działa od 11 do 24 lutego.

9-10 lutego odbędzie się inauguracja festiwalu, czyli weekend turniejowy. Poza popularnymi tytułami i nowościami dla graczy w każdej grupie wiekowej odbędą się również eliminacje do ogólnopolskich rozgrywek w wybrane gry.

Analogowe granie zaplanowano na 15-17 lutego, czyli maraton planszówkowy, który będzie trwał nieprzerwanie przez cały weekend. Start w piątek o godzinie 20, a granie zakończy się w niedzielę również o 20.

23 i 24 lutego odbędzie się weekend finałowy. Będzie on poświęcony dwóm tematom: rozwoju rynku wideo-recenzji oraz malowaniu figurek do gier planszowych i bitewnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments