Lublin jest jednym z miast, które włącza się w 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS, który rozpocznie się w Warszawie 7 grudnia. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem globalnego ocieplenia, który między innymi zostanie poruszony podczas szczytu klimatycznego ONZ – COP24 w Katowicach.

W Lublinie będziemy mieli możliwość zobaczyć jeden z filmów zgłoszonych na warszawski festiwal. Będzie to 77 minutowy obraz Matthieu Rytza pt. „Kiribati tonie”.

Projekcja odbędzie się 6 grudnia o godzinie 19 w sali kinowej Centrum Spotkania Kultur. Wstęp jest bezpłatny.

Film „Kiribati tonie” to historia wyspiarskiego państewka na Oceanie Spokojnym, jednego z najbardziej oddalonych od „cywilizacji”. Okazuje się, że to państwo pierwsze zniknie z powierzchni Ziemi, jeżeli globalne ocieplenie dalej będzie postępować. Kiribati zatonie w ciągu kilkunastu lat, jeżeli nic się nie zmieni. Film zachwyca pięknymi zdjęciami wyspy, która jednak z roku na rok coraz mniej przypomina raj. Na ekranie zobaczymy też, w jaki sposób prezydent państwa próbuje podczas szczytów klimatycznych ONZ zainteresować losem swojego narodu społeczność międzynarodową.

Oprócz Lublina projekcje filmu odbędą się w takich miastach jak Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Toruń oraz oczywiście Warszawa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments