Festiwal Fresków to cykl weekendowych wydarzeń artystycznych na Zamku Lubelskim z okazji 600-lecia powstania słynnych malowideł w Kaplicy Trójcy Świętej. Projekt organizuje Fundacja Fuzje Kultury we współpracy z Muzeum Lubelskim w Lublinie.

Do 2 września w Muzeum Lubelskim będą organizowane otwarte, bezpłatne wydarzenia: spektakle i pokazy tańca dawnego, pokazy historycznej żonglerki flagami, warsztaty dla rodzin, pokazy techniki malarskiej, w jakiej tworzone były freski. W samej Kaplicy Trójcy Świętej podczas specjalnych koncertów rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki dawnej, średniowiecznej i prawosławnej.

W niedzielę (29 lipca) o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej odbędzie się koncert Zespołu „KAIROS”. Zespół powstał w 1999 roku. Jest jednym z nielicznych zespołów w Polsce wykonujących muzykę kościołów Wschodu oraz jedynym, który od kilkunastu lat specjalizuje się w wykonywaniu dawnych śpiewów liturgicznych i ludowych Armenii, Gruzji i Grecji. Zespół wykonuje również utwory polskie, hebrajskie, a także pieśni wywodzące się z tradycji wokalnych Europy Zachodniej czy negro spirituals.

Wstęp wolny! Ze względu na lokalizację w koncercie może wziąć udział maksymalnie 40 osób. Rezerwacje pod nr. tel.: (81) 537 96 82.

Program Festiwalu Fresków
29 lipca 2018, godz. 17.00 – koncert zespołu KAIROS w Kaplicy Trójcy Świętej.

5 sierpnia 2018, godz. 11.00 – pokaz tańca dawnego w wykonaniu Zespołu Tańca Dawnego Belriguardo na dziedzińcu Zamku Lubelskiego.

8 sierpnia 2018, 17.00 – koncert Magdaleny Jemioła w Kaplicy Trójcy Świętej.

26 sierpnia 2018, 11.00 – pokaz tańca dawnego w wykonaniu Zespołu Tańca Dawnego Belriguardo na dziedzińcu Zamku Lubelskiego.

2 września 2018, 17.00 – koncert Magdaleny Jemioła w Kaplicy Trójcy Świętej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments