Carnaval Sztukmistrzów, czyli największy w Polsce festiwal sztuki cyrkowej i ulicznej zacznie się w czwartek (26 lipca) i potrwa do końca weekendu. Czeka nas wiele żonglerskich, akrobatycznych i muzycznych popisów artystów z całego świata. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Carnavale Sztukmistrzów.

Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych

Stały punkt Carnavalu Sztukmistrzów, przeznaczony dla młodszej części widowni. W miasteczku znajdzie się kilka stref zabaw oznaczonych nazwami lubelskich ulic. Na dzieci czekają: zabawy wodne, rurociągi, bańki i malowanie podwodnego świata na stretchu. Nie zabraknie też przygotowanego przez organizatorów drzewa zapachów, ścieżki zmysłów i zabaw z lusterkami. Dla lubiących rywalizację będą wyścigi ślimaków i myszy. Na miasteczku będzie przygotowana też strefa prac plastyczno-technicznych, gdzie dzieci będą mogły stworzyć własne ozdoby i biżuterię.

Gdzie: Park obok Centrum Kultury w Lublinie.

Kiedy: sobota: godz. 12-17, niedziela: godz. 12-17

 

Urban Highline Festival

Impreza przeniesie wydarzenia Carnavalu nad lubelskie ulice. Festiwal towarzyszący Carnavalowi to spacery prawdziwych wyczynowców na linach od 20 do 100 metrów, które są rozciągnięte pomiędzy zabytkowymi budynkami Starego Miasta.

Gdzie: przestrzeń powietrzna nad Starym Miastem

Kiedy: 25-29 lipca

 

Ciro Cavallo show

Włoska klaunada bez użycia słów. Niech was nie zdziwi leżący na scenie w śpiworze koń, który rozpocznie cały pokaz. Gdy przedstawienie się rozkręci koń się w końcu obudzi i zaskoczy swoimi niecodziennymi zachowaniami. Spektakl oparty został na obserwacjach przypadkowych, ulotnych spotkań na ulicy. Artysta zaprezentuje żonglerkę przedmiotami codziennego użytku, a pomagać mu będzie w tym widownia.

Gdzie: Plac za Trybunałem

Kiedy: sobota 17.00 i 19.00, niedziela 17.00 i 19.00

 

La Main S’Affaire „Just wait and see – topical circus”

Spektakl jak najbardziej aktualny. Zobaczcie jak postacie, które są tuż obok was dostosują się do opresyjnej atmosfery pod okiem Wielkiego Brata. Możecie uczestniczyć w ich burzliwych relacjach dobrowolnie, lub z przymusu. Widowisko porusza najbardziej aktualne tematy społeczne: bezduszny świat korpo, wyścig szczurów i pułapki dorosłości. Artyści akrobaci stworzą nieprzewidywalną i pełną humoru atmosferę.

Gdzie: dziedziniec Zamku Lubelskiego

Kiedy: czwartek 21.30, piątek 21.30, sobota 21.30

 

Sisus Sircus „Mosh Split”

Finlandzki zespól cyrkowców bez ograniczeń wystąpi dla was w strojach wykonanych z… papieru toaletowego. Niema 10 metrowa konstrukcja z samochodem kempingowym na scenie posłuży artystom za pole do szalonych popisów. Zobaczycie m.in. występy na trapezie waszyngtońskim, akrobatykę w parach i żonglerkę stopami.

Gdzie: plac Litewski

Kiedy: sobota 19.00, niedziela 18.00

 

Silk Sisters „Interstellar”

Grupa sióstr prosto z USA zaprezentuje wam pokazy akrobatyki powietrznej z wykorzystaniem szarf, obręczy i sześcianów. „Interstellar” to premierowy pokaz, który będzie zbiorem największych popisów akrobatycznych dziewcząt.

Gdzie: plac Po Farze

Kiedy: sobota 21.30, niedziela 20.00

 

Les Tetes d’Affiche

Pokaz jakich mało. Wypełniony zapachem męskiego potu i paliwa starych gaźników „Solex”. Trzech przystojnych francuskich klaunów zaprezentuje swoje popisy cyrkowe na motorynkach. Artyści pokażą prawdziwie nieprawdziwy męski świat.

Gdzie: plac Litewski

Kiedy: czwartek 19.00, piątek 19.00, sobota 18.00

 

Inextremiste „Exit”

Jak odzyskać utraconą wolność i wyrwać się ze świata, w którym rządzą twarde, nieugięte zasady. Grupa francuskich klaunów zaprezentuje się w grze ucieczki, gdzie liczy się każda chwila, by oderwać się od tego co ich przytłacza.

Gdzie: Plac Zamkowy

Kiedy: piątek 20.15, sobota 20.15

 

POKAZY ULICZNE

MC Fire

Pokaz polskich żonglerów ogniem, w którym nie zabraknie dużej dawki humoru i tańca we współpracy z publicznością. Cyryl, Maciek i Marcin zaprezentują swoje gorące popisy w całkiem odmienionej formie. Będzie jeszcze więcej ognia, jeszcze więcej śmiechu i dużo zabawy.

Gdzie: plac Rybny

Kiedy: czwartek 17.00i 19.00, piątek 17.00 i 19.00, niedziela 16.00 i 18.00

Gdzie: plac przy dawnym Teatrze im. H. Ch. Andersena

Kiedy: sobota 17.00 i 19.00

 

CLAUDIO INFERNO and his glass and wooden towel

Pokaz hiszpańskiego błazna, który zaprezentuje wam mrożące krew w żyłach akrobatyczne balansowanie na pustych szklanych butelkach. Artysta wydobędzie też ze swoich rekwizytów muzykę o dysonansowym brzmieniu.

Gdzie: Wirydarz Klasztoru oo. Dominikanów

Kiedy: czwartek 18.00 i 20.00, piątek 18.00 i 20.00, sobota 18.00 i 20.00, niedziela 17.00 i 19.00

 

MUZYKA

Koncert The Hypnotunez

Ukraiński zespół zaprezentuje coś dla fanów retro muzyki. Artyści zaprezentują połączenie jazzu, swingu urozmaicając ją punkową mocą i spontanicznością. Przy pomocy kontrabasu, puzonu i saksofonu porwą was do tańca.

Gdzie: plac Po Farze

Kiedy: czwartek, godz. 21.00, piątek, godz. 20.30

Gdzie: Błonia pod Zamkiem

Kiedy: piątek 22.30

 

Koncert Oozband „Oozieme act”

Francuski zespół zabierze was z podróż dętych instrumentów i szalonej dźwiękowej przygody. Ośmiu muzyków, którzy łączą funk, jazz, hip hop, rocksteady i muzykę bałkańską zaprezentują wam niezapomniany pokaz. Ich muzyce towarzyszyć będzie niecodzienna choreografia i stroje rodem z filmów Stanleya Kubricka.

Gdzie: plac Po Farze

Kiedy: sobota godz. 22.30, niedziela godz. 21.45

 

Koncert Karoliny Czarneckiej „Solarium 2.0”

Karolina Czarnecka zawita do Lublina wraz ze swoją płytą „Solarium 2.0”. Artystka, której „Hera, koka, hasz, LSD” podbiło polaków po występie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej zaprezentuje nam swój nowy krążek o wciągającej podróży przez wydarzenia życia. Usłyszycie m.in. „Mój pokój”, „Solarium” i „Piosenkę o niekońcu świata”. Nie zabraknie też herykoki.

Gdzie: plac przed Trybunałem

Kiedy: sobota 21.30, niedziela 21.30

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments