Najbliższy weekend (27-29 lipca 2018) mieszkańcy Zamościa spędzą pod znakiem hip-hopu i kolorowych graffiti. Celem jest stworzenie ogromnego graffiti na murach zamojskiego zoo od strony rzeki Łabuńki.

Organizatorzy zapewniają, że powstanie coś na kształt miejskiej galerii sztuki. Obecnie przy brzegu rzeki jest ścieżka spacerowa, a zaniedbane ogrodzenie terenu zoo zaburza piękno okolicy. Piękny kolaż złożony z ok. 30 obrazów ma to zmienić.

– Tematem przewodnim muralu są rośliny i zwierzęta, motyw ściśle związany z działaniem zoo. Każdy malarz przygotowuje grafikę we własnym stylu – zapewnia grupa Stforky, organizator imprezy. – Na festiwalu będzie ok. 30 malarzy, a każdy z nich ma swoją wizję. Na pewno pojawią się typowe litery i tzw.charaktery, czyli postacie (w tym przypadku zwierzęta), ale nie wiemy do końca jak będzie wyglądał efekt końcowy.

Zaplanowano też liczne atrakcje uliczne. Zobaczymy pokazy breakdance, występu licznych DJ-ów. Będzie również możliwość sprawdzenia swoich sił w rapowaniu i freestyle’u.

– Prawdziwe zwieńczenie festiwalu to sobotni występ legendy trójmiejskiej sceny hip-hopowej Obywatel MC aka Kear/Deluks, który razem z Dj Chmielixem zagrają w zamojskich Wrotach Kultury przy ul. Królowej Jadwigi 2 w starej Bramie Lubelskiej na oficjalnym After Party imprezy – zachęcają organizatorzy.

Koniec festiwalu nie oznacza zakończenie pracy nad ścianą zamojskiego ZOO.

– Chcemy, żeby ściana żyła, by pojawiały się na niej coraz nowe obrazki. Gdy przyjedzie jakiś malarz z innego miasta, będzie mógł narysować na niej coś swojego – opowiadają Stforky.

Kiedy: 27-29 lipca 2018

Gdzie: ZOO Zamość

Za ile: wstęp wolny

 

PROGRAM

Piątek (27 lipca)

10-18 – malowanie muralu, występy DJ-ów, tancerzy breakdance.

Sobota (28 lipca)

10-18 – malowanie muralu, występy.

od 21 – impreza After Party, występy Dj-ów, tancerzy breakdance.

Niedziela (29 lipca)

10 – malowanie graffiti.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments