Od środy (2 września) do piątku (4 września) mieszkańcy Lublina będą mogli wziąć udział w kolejnej edycji Festiwalu Tradycji i Awangardy KODY 2020. Tegoroczna edycja tej cyklicznej imprezy będzie gościć w Centrum Kultury oraz w Filharmonii Lubelskiej.

Od ponad dziesięciu lat, w trakcie trwania festiwalu, spotykają się w Lublinie różne pokolenia kompozytorów, improwizatorów, muzyków i bardzo różnorodna publiczność. Nadchodząca edycja skupi się wokół hasła „O obrotach”.

Zadaniem KODÓW jest nie tylko prezentacja najwybitniejszych osiągnięć dziedzictwa polskiej i światowej kultury muzycznej, ale również kreowanie nowych wartości muzycznych i środków ekspresji artystycznej.

Festiwal Tradycji i Awangardy KODY jest cyklicznym przedsięwzięciem organizowanym przez Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych “Rozdroża” oraz jednym z najbardziej oryginalnych wydarzeń w Polsce. W tym roku mieszkańcy będą mogli wziąć udział w 5 wydarzeniach przez trzy, festiwalowe dni. Na program złożą się między innymi 4 premiery, wśród których znajdą się utwory zamówione przez Festiwal KODY.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Program

Środa (2 września), godz. 18: O obrotach (koncert) – Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie

Czwartek (3 września), godz. 18: Lśnienie – Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie

Czwartek (3 września), godz. 18: Diabelskie skrzypce (koncert) – Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie

Piątek (4 września), godz. 18: Otchłań (koncert) – Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments