Finał piłkarskiego Pucharu Polski na Arenie Lublin? Z taką propozycją przeniesienia imprezy ze stadionu narodowego do Lublina wyszedł prezydent Krzysztof Żuk. To reakcja na słowa prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który oznajmił, że tegoroczny finał Pucharu będzie rozegrany na mniejszym, kameralnym obiekcie.

– Jesteśmy znakomicie przygotowani do goszczenia takiego meczu na naszym stadionie. Przeszliśmy dwa poważne testy w przygotowaniu dużych imprez piłkarskich na Arenie: młodzieżowe EURO w 2017 roku i ubiegłoroczne mistrzostwa świata do lat 20. Mam nadzieję, że PZPN pozytywnie zareaguje na naszą ofertę i finał Pucharu Polski zaplanowany na drugą połowę lipca odbędzie się w Lublinie – podkreśla na swoim Facebooku Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

MOSiR już wystosował pismo w tej sprawie. Marek Spuz vel Szpos, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” zaznacza, że Lublin jako organizator licznych imprez sportowych zawsze dokłada starań, by poziom rozgrywek sportowych był bardzo wysoki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments