Finał ProcentujeMY. Przyjdź i zdecyduj, komu przekażesz 1,5 % podatku

0
160

W sobotę (15 kwietnia) przestrzenie SKENDE zmienią się w miejsce spotkań mieszkańców z organizacjami społecznymi. Wszystko w ramach finału akcji ProcentujeMY – 1,5% zostawiam w Lublinie, organizowanej we współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

W tym dniu będzie można poznać organizacje pozarządowe i skorzystać z przygotowanych atrakcji. Będą to m.in.: animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem, gogle VR i mini gra terenowa. Przed SKENDE pojawią się także czworonożni przyjaciele, którzy szukają nowego domu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę w godzinach od 10:00 do 18:00.

Organizacje, biorące udział w projekcie ProcentujeMY, będą mogły zaprezentować się mieszkańcom. W tym czasie będzie można odwiedzić stoiska promocyjne, które pojawią się na pasażu SKENDE, ale także porozmawiać z przedstawicielami fundacji i stowarzyszeń i poznać realizowane przez nich przedsięwzięcia. Wszystko po to, aby lublinianie wsparli ich działalność, przekazując im 1,5% podatku.

W tegorocznej edycji akcji bierze udział 33 organizacji lokalnych. Podczas spotkania będzie można spotkać się z przedstawicielami: Hospicjum Małego Księcia, Fundacji Sempre a Frente, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Lubelski, Lubelskich Amazonek, Stowarzyszenie Emaus Lublin, Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Camino, Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii “Poczekajka” w Lublinie, Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi, Fundacji Alpha, Stowarzyszenia Młodych Naukowców, Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege i Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta

Projekt ProcentujeMY – 1,5 % zostawiam w Lublinie ma na celu zwiększenie zaangażowania mieszkańców miasta do oddawania swojego podatku na lokalne organizacje oraz propagowanie wiedzy na temat ważnej roli, jaką pełnią NGOs w mieście. To także działania, które wyposażają organizacje w niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznej działalności. To już piąta edycja kampanii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments