Przed nami kolejny weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (14 kwietnia) do niedzieli (16 kwietnia).

Planeta Lublin

W piątek o godz. 17 w Domu Kultury LSM odbędzie się wernisaż wystawy Piotra Fąfrowicza. Piotr Fąfrowicz to ceniony w Polsce i za granicą malarz i ilustrator, obchodzący w tym roku 25-lecie swojej twórczości artystycznej. Urodził się w 1958 roku w Białymstoku, dzieciństwo spędził w Szczecinie. Absolwent historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obecnie mieszka i tworzy w Lublinie. Jego twórczość była prezentowana na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Na wystawie w Domu Kultury LSM, zatytułowanej „Planeta Lublin” artysta zaprezentuje dzieła przedstawiające nasze piękne miasto, z jego charakterystyczną architekturą. To niepowtarzalna okazja do spojrzenia na Lublin oczami Piotra Fąfrowicza i zanurzenia się w poetyckim klimacie jego dzieł.

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem

W sobotę o godz. 16 w CSK odbędzie się spotkanie autorskie z Filipem Springerem wokół książki „Mein Gott, jak pięknie”. Napisana z rozmachem najnowsza książka Filipa Springera to na poły dokumentalna, na poły fabularyzowana opowieść, której głównym bohaterem jest pejzaż. Przemierzając rowerem tereny wschodnich prowincji Prus, nazwanych później Ziemiami Odzyskanymi, autor podąża śladami ludzi, którzy – ogarnięci wizją postępu – włączyli się w rewolucję przemysłową, stopniowo przekształcając otaczający ich świat.

Psy też ludzie. Wystawa fotografii

W piątek o godz. 18 w Bibliotece Azyl przy ul. Lipowej 13 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Sylwestra Iżowskiego pn. „Psy też ludzie”. – Do wystawy zaprosiłem 6 bohaterów, którzy na kreatywnych fotografiach, pełnych koloru i światła, zaprezentują się ze swojej psiej strony. W swoich pracach chcę pokazać fetysz, jako sztukę. Sztukę, która może być pięknie brzydka i przykuwać uwagę – mówi Sylwester Iżowski, fotograf konceptualny, malarz, artysta. Jego całe życie kręci się wokół artystycznej twórczości. Prowadzi kolorowe, niebanalne studio fotograficzne – not cliched studio. Podczas wernisażu wystąpi Malamute Kori. Zaprezentuje taneczną choreografię w stylu Erotic Modern Commercial do piosenki „Unholy” Sam Smith. Wstęp wolny.

Małe Laboratorium Muzyki

W sobotę i niedzielę w godz. 10 i 11.15 w CSK (Klub Muzyczny) odbędzie się wydarzenie dla dzieci. „Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady” to kolejna odsłona stałego cyklu Małe Laboratorium Muzyki skierowanego do dzieci i opiekunów. Tym razem za pomocą muzyki przeniesiemy się w Bieszczady, gdzie strumyki szemrzą swoje leniwe melodie, na rozległych połoninach tańczy wiatr, a lasy opowiadają tajemnicze historie. Bilety: dorośli: 35 zł | dzieci: 20 zł.

Wernisaż i spotkanie z artystką

W sobotę o godz. 16 w CSK odbędzie się wernisaż wystawy oraz spotkanie z Julią Mirny, ilustratorką i graficzką. Urodzona w 1988 roku w Gdyni, pochodzi z Sopotu, obecnie mieszka w Warszawie. Absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, na której przez ostatnie dwa lata prowadziła Pracownie Gościnną o kierunku Animacja na Wydziale Sztuki Mediów. Tworzy ilustracje, animacje, plakaty festiwalowe i filmowe, a także okładki płyt muzycznych. Wystawę można oglądać w Galerii Saskiej (ogrodzenie Ogrodu Saskiego). Ekspozycja dostępna do 23 lipca.

Egzotyczne zwierzęta w Lublinie

Już w niedzielę w Targach Lublin wyjątkowe wydarzenie: Egzotyczne zwierzęta – Targi Terrarystyczne i Botaniczne. Podczas wydarzenia zobaczycie setki gatunków zwierząt: jaszczurki, węże, pająki, piękne owady, żaby, żółwie. Wstęp od godziny 10 z biletami online

Otwarcie kas biletowych na miejscu od 11. Bilet ulgowy 17 zł, normalny 25 zł.

Miejska dżungla w Lublinie

Rośliny domowe, kaktusy, rośliny owadożerne i inne – to wszystko zobaczycie podczas wydarzenia: Egzotyczne Zwierzęta – Targi Terrarystyczne i Botaniczne w Lublinie. Nie zabraknie kolekcjonerskich perełek w atrakcyjnych cenach.

Biegacze na stadionie lekkoatletycznym

5 na start! to zawody biegowe dedykowane dla każdego, kto chce zmierzyć się z dystansem 5 km niczym zawodowy lekkoatleta. Bieg odbędzie się na bieżni Stadionu Lekkoatletycznego w niedzielę. Start: od godz. 11:00 w seriach po ok. 20 osób wg deklarowanych w formularzu zgłoszeniowych czasów. Harmonogram startów zostanie podany po zakończeniu zapisów.

Pokaz wiosennych prac polowych

W najbliższą niedzielę w Muzeum Wsi Lubelskiej zobaczymy pokaz wiosennych prac polowych, wykonywanych przy użyciu dawnych sprzętów i urządzeń obecnych niegdyś w wiejskich gospodarstwach. Na polu przy Kuźni z Urzędowa zostaną wyeksponowane używane niegdyś maszyny rolnicze takie jak radło, różne rodzaje pługów, wał czy siewnik.

Program:

12:00 – 12:30 – przedstawienie programu wydarzenia i prezentacja urządzeń rolniczych opatrzona komentarzem dotyczącym sposobu ich użycia (pole przy Kuźni z Urzędowa, sektor Wyżyna Lubelska)

12:30 – 13:00 – bronowanie, sprężynowanie, bronowanie (pole przy Zagrodzie z Żabna, sektor Wyżyna Lubelska)

13:00 – 14:00 – siew (pole przy Zagrodzie z Żabna, sektor Wyżyna Lubelska)

14:00 – 15:00 – bronowanie, wałowanie (pole przy Zagrodzie z Żabna, sektor Wyżyna Lubelska)

 Tego dnia można się wybrać również na bezpłatne przejażdżki na wozie w godzinach 11:00-12:00 i 16:00-17:00 (przystanek: Huta Dzierążyńska).

Bilety w cenie: 25 zł/normalny, 15 zł/ulgowy

 

Finał akcji w Skende

W sobotę (15 kwietnia) przestrzenie SKENDE zmienią się w miejsce spotkań mieszkańców z organizacjami społecznymi. Wszystko w ramach finału akcji ProcentujeMY – 1,5% zostawiam w Lublinie, organizowanej we współpracy z Urzędem Miasta Lublin. W tym dniu będzie można poznać organizacje pozarządowe i skorzystać z przygotowanych atrakcji. Będą to m.in.: animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem, gogle VR i mini gra terenowa. Przed SKENDE pojawią się także czworonożni przyjaciele, którzy szukają nowego domu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę w godzinach od 10:00 do 18:00.

Luka Mazur Quartet

Luka Mazur Quartet to wyjątkowy koncert, na który możemy się wybrać w niedzielę o godz. 19 do Centrum Kultury w Lublinie. „Impresje świętokrzyskie” to autorski projekt inspirowany świętokrzyskim folklorem. Tematy, tak piękne jak nieznane, stały się źródłem dźwięków, którymi można zachwycać, bawić i wzruszać. Przede wszystkim jednak, w ciekawy, nowatorski sposób, przybliżyć współczesnemu słuchaczowi rodzimą, rdzenną, korzenną nutę. Na program składają się starannie wybrane i opracowane melodie ludowe oraz kompozycje własne. Bilety w cenie 25/35 zł.

Koncert w kościele

W niedzielę o godz. 18.45 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie odbędzie się wielkanocny koncert pn. „Miłosierdzie Będę Wychwalać”. W programie: A. Vivaldi, J.S. Bach, G.F. Händel.

Fotografie w Galerii Ratusz

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę fotografii wykonanych przez uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Eksponowane w przestrzeni Ratusza prace prezentują tematykę realizowaną na szkolnych zajęciach oraz indywidualne zainteresowania młodzieży. Ekspozycję prac można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 28 kwietnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments