Za 3 tygodnie na Terenach Zielonych Politechniki Lubelskiej odbędą się pierwsze majowe koncerty w ramach Juwenaliów 2023 Politechniki Lubelskiej. Na 5 i 6 maja zaplanowane są koncerty takich gwiazd jak Bajm, ReTo, Tribss i wiele innych. Szczegóły poznaliśmy na wczorajszej konferencji.

Oficjalne obchody Lubelskich Dni Kultury Studenckich rozpocznie 5 maja barwny korowód, który z placu Litewskiego przejdzie przez miasto na teren uczelni. Chęć udziału w tegorocznym korowodzie wyraziły samorządy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. W poprzednich latach korowód rozpoczynał się odebraniem kluczy przez przedstawicieli samorządów lubelskich uczelni. Organizatorzy wciąż przyjmują na swoich profilach społecznościowych propozycję na tematykę korowodu. 

Ta impreza wpisuje się w święto Politechniki Lubelskiej, która powstała 13 maja 1953 roku i obchodzi właśnie 70-lecie. Mam nadzieję, że te dwa dni imprezy spowodują, że poczujecie to, co jest najważniejsze w życiu studenckim, tą atmosferę bycia razem. Mam nadzieję, że to święto studentów Politechniki Lubelskiej odbędzie się godnie i z szacunkiem – mówił prof. dr hab. inż. Paweł Droździel, prorektor do spraw studenckich.

Organizatorzy zadbali również o imprezy towarzyszące, które mają przyciągnąć mieszkańców Lublina na teren uczelni i jej okolice. Seria wydarzeń rozpoczęła się już 13 kwietnia występem Bublin Jechane w ramach Before Party w klubie Serce. Na najbliższe dni zaplanowany jest jeszcze Przegląd Kapel Studenckich, którego zwycięzcy wystąpią drugiego dnia na scenie juwenaliowej. Kolejne w planach są: Turniej Piłki Nożnej, Amerykańska domówka w klubie studenckim Kazik, Wielkie grillowanie na Kwadracie, Jeden z Polibudy oraz Wielka Pobudka. Szczegóły wydarzeń będą podawane na mediach społecznościowych Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej i Juwenaliów. 

– Trwają jeszcze rozmowy z dwoma artystami, jednak póki nie zostaną sfinalizowane nie możemy zdradzić o kogo chodzi – mówi Żaneta Syczek, przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.

Fot. Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments