Gdzie jest sztuka. Nowa wystawa w Galerii Labirynt

0
265

W sobotę (5 września) odbędzie się otwarcie wystawy będącej efektem wakacyjnych spotkań nastoletnich artystów i artystek. Przez miesiąc wspólnie zastanawiali się oni na tym „Gdzie jest sztuka?”, przyglądając się niepotrzebnym już przedmiotom codziennego użytku. Początek wystawy o godzinie 15.

Materią sztuki stały się kable, widelce, znoszone trampki czy wyrzucone krzesła wygrzebane z zapomnianych schowków. Porzuconym rzeczom nadano nowe formy i znaczenie, zamieniając je w instalacje artystyczne. Prace prezentowane na wystawie nawiązują do najważniejszych nurtów i tworzących w ich ramach artystów sztuki współczesnej: od pop artu przez sztukę konceptualną po land art.

Artyści uczestniczący w wystawie to Antoni Boczek, Lena Chudzik, Weronika Karska, Maja Kotyra, Maja Kornet, Olga Kozak-Grundszok, Antonina Mądzik, Filip Ornal, Maria Ornal, Maria Pasiuk, Maja Poppe, Ewa Potapczuk, Michalina Rozenbajgier, Wiktoria Świątek, Wiktor Wilczek, Helena Znamierowska i Milena Żółkowska.

Warsztaty i wystawa sfinansowana została przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Na wystawę wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments