Port Lotniczy Lublin systematycznie powiększa wakacyjną siatkę połączeń. Rok 2024 zapowiada się pod tym względem rekordowo. O tym dokąd można polecieć na urlop i z jakiej oferty skorzystać rozmawiano podczas spotkania touroperatorów z agentami sprzedaży.

Przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego Port Lotniczy Lublin zorganizował spotkanie networkingowe, którego celem było podsumowanie wakacji 2023 oraz zaprezentowanie tegorocznej oferty biur podróży agentom, sprzedającym wycieczki z wylotem z lubelskiego lotniska.

W spotkaniu, ze strony touroperatorów wzięli udział najważniejsi gracze na rynku, m.in. przedstawiciele Grecos, TUI Polska, Coral Travel Polska, Prima Holiday, Sun and Fun, Exim Tours, ETI Polska i GTS jako konsolidator lotów do Tunezji i Egiptu. W tym roku oferta czarterowa Portu Lotniczego Lublin jest bardzo atrakcyjna. Po raz pierwszy z lubelskiego lotniska będzie można polecieć na urlop do Hurghady w Egipcie oraz na grecką wyspę Kreta.

Z powodu dużego zainteresowania wypoczynkiem w Antalii, w tym sezonie samoloty na turecką Riwerę polecą częściej, aż pięć razy w tygodniu. Zwiększono również liczbę połączeń na inną z greckich wysp – Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Ponadto z Portu Lotniczego Lublin, już tradycyjnie, jak co roku, będzie można skorzystać z lubianych wakacyjnych połączeń do Burgas nad Morzem Czarnym i Splitu w Chorwacji. Od 16 marca wróciły już połączenia z Gdańskiem a pierwsze loty do Turcji będą realizowane już pod koniec kwietnia.

– Z roku na rok oferta lotów czarterowych staje się coraz bardziej znaczącym segmentem ruchu pasażerskiego na naszym lotnisku. Bardzo zależy nam na dobrej współpracy z wszystkimi podmiotami za to odpowiedzialnymi. Dlatego zaprosiliśmy naszych partnerów na spotkanie, by podsumować wyniki roku 2023 i szczegółowo zaprezentować tegoroczną ofertę wakacyjną. Była to także okazja do kuluarowych rozmów lokalnych agentów sprzedaży z touroperatorami – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

W tym roku oferta lotów z Portu Lotniczego Lublin:

1. Antalya, Turcja (już od 28 kwietnia do 27 października, pięć razy w tygodniu)

2. Burgas nad Morzem Czarnym

3. Gdańsk (już działa od 16 marca)

4. Hurghada, Egipt

5. Kreta, Grecja

6. Monastyr, Tunezja

7. Rodos, Grecja

8. Split, Chorwacja

Przez cały rok funkcjonują połączenia z włoskim Bergamo, z lotniskiem Londyn Luton (z dwoma przewoźnikami niskokosztowymi) oraz połączenia Warszawa – Lublin. Od końca marca, Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą częstotliwość lotów na tej trasie, we wtorki i niedziele. Tym samym połączenia na tej trasie realizowane będą pięć razy w tygodniu.

Źródło: Port Lotniczy Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments