Kolarze zmierzą się ze sobą w niedzielę (20 października) na Globusie podczas zawodów Globus Dual Slalom 2019. Wystartują o godzinie 10.

Zawody są skierowane w szczególności do kolarzy. Jednak w wydarzeniu wziąć udział mogą wszyscy, nawet ci, którzy nie mają w tej dyscyplinie doświadczenia. Obie trasy zostaną wyraźnie oznaczone tabliczkami informacyjnymi, więc przejazd odbędzie się w bezpiecznych warunkach.

W zawodach wziąć udział mogą dzieci w wieku od 6 do 11 roku życia. W kategorii juniorzy mogą zmierzyć się ze sobą osoby w wieku od 12 do 18 lat, w kategorii open od 18 do 29, a w kategorii masters powyżej 30 roku życia. Osoby niepełnoletnie muszą mieć ze sobą zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Opiekun musi również być na miejscu zawodów niepełnoletniego uczestnika. Opłata startowa wynosi 10 zł.

Dual Slalom polega na wytyczeniu dwóch identycznych torów tyczkami slalomowymi lub płachtami snowboardowymi i na zjeździe rowerami parami po stromych stokach. Zawody odbywają się metodą pucharową eliminowania kolejnych zawodników. Wygrany zawodnik przechodzi do następnego etapu zawodów, natomiast ten, który przegra odpada. Czas przejazdu zawodników jest rejestrowany wyłącznie do celów statystycznych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments