„Głos nauki”. UMCS stworzył kanał z podcastami

0
102

UMCS stworzył kanał z podcastami pod nazwą „Głos nauki”. Usłyszycie na nich ciekawe rozmowy ze specjalistami uczelni, którzy poruszają kwestie związane z nauką i kulturą.

Podcasty są publikacjami w formie dźwiękowej, najczęściej w postaci odcinków, dostępnymi za pośrednictwem platform i aplikacji pozwalających na ich odsłuchiwanie w dowolnym momencie. Są nowym trendem w komunikacji, cieszą się popularnością i docierają do szerokiego grona odbiorców. Stanowią nowoczesny sposób dzielenia się ekspercką wiedzą oraz doświadczeniem z różnych dziedzin.

W poszczególnych odcinkach „Głosu nauki”, publikowanych w cyklu dwutygodniowym i trwających od 15 do 20 minut, prezentowane są ciekawe zagadnienia naukowe związane z zakresem badań pracowników, doktorantów i studentów UMCS. Mają one formę mini wykładów bądź wywiadów.

Dotychczas na kanale ukazały się dwa odcinki. W pierwszym dr hab. Agata Starosta oraz dr Olga Chrobak z Laboratorium Ekspresji Genów przybliżają metodę badawczą, jaką jest sekwencjonowanie nowej generacji. W drugim dr hab. Piotr Celiński z Katedry Teorii Mediów opowiada o mediach cyfrowych w wyobraźni społecznej.

Podcast 1

Podcast 2

Odcinków można także posłuchać w aplikacjach mobilnych Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts oraz na stronie UMCS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments