Od czwartku (17 września) do niedzieli (20 września) w Lublinie odbędzie się kolejny Urban Highline Festival. Wydarzenie odbywa się co roku i jest jednym z wydarzeń towarzyszących Carnavalowi Sztukmistrzów. Sztukmistrzów będziemy mogli podziwiać w okolicach Starego Miasta i Śródmieścia.

Urban Highline Festival jest największą i jedyną imprezą tego typu w przestrzeni miejskiej. Przyciąga ogromną rzeszę highlinerów i turystów. Dzięki nim, od 11 lat Lublin staje się stolicą tej aktywności, a magia podniebnych spacerów inspirowanych postacią Sztukmistrza z Lublina rozsławia nasze miasto na cały świat.

– Miasto Lublin i jego mieszkańcy niejednokrotnie dawali Highlinerom pozytywną energię, dlatego chcemy odpłacić tym samym produkując festiwal i tworząc możliwość poprawienia sytuacji ekonomicznej miasta poprzez napływ uczestników festiwalu oraz turystów. Głowy do góry (śmiech) – mówi Wojciech Sieńko, koordynator Urban Highline Festival.

W związku z epidemią koronawirusa w tym roku festiwal odbywać się będzie w nieco zmienionej formule. Liczba taśm została pomniejszona do 9, natomiast ilość lokalizacji wynosi 4. Będą to: Trybunał Koronny, plac Teatralny wraz z taśmami pomiędzy Lubelskim Centrum Konferencyjnym i Centrum Spotkania Kultur, taśma pomiędzy Ratuszem a Bramą Krakowską. W tych lokalizacjach będziemy mogli oglądać highlinerów od czwartku do soboty od godziny 10 do 18 oraz w niedzielę od 9 do 17.

Nową atrakcją będzie tzw. taśma otwarta dla higlinerów, rozciągnięta między budynkami a dźwigiem (artyści idą w otwartą przestrzeń) na terenie browaru Perła (ul. Bernardyńska 15) w godzinach od 18 do 22. Można tam będzie podziwiać przejścia artystów o każdej pełnej godzinie.

Program

* Trybunał Koronny, Ratusz, Brama Krakowska, Plac Teatralny, Centrum Spotkania Kultur, Lubelskie Centrum Konferencyjne

Kiedy: 17-19 września (czwartek-sobota), godz. 10.00 – 18.00, 20 września (niedziela), godz. 9.00-17.00

* Otwarta Taśma Browaru Perła

Kiedy: 17-20 września (czwartek-niedziela), godz. 18.00-22.00

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments