W sobotę (7 maja) w Akademickim Centrum Kultury i Mediów „Chatka Żaka” wystąpi Abraham Diomande i Chór Gospeople. Koncert odbędzie się pod szyldem „Gospel dla Ukrainy”. Początek wydarzenia o godzinie 20:00.

Artyści zaproszeni do udziału w koncercie występują charytatywnie. Podczas wydarzenia każdy z uczestników ma możliwość ufundowania posiłku dla ukraińskiego uchodźcy.

Chór Gospeople istnieje od 2006 roku. Gospeople to ludzie zarówno bardzo młodzi jak też trochę starsi z Lublina i okolic, należący do różnych kościołów chrześcijańskich. Przez wspólnie wykonywaną muzykę razem modlą się i wielbą Boga odnajdując to, co łączy ich w wierze. Gospeople wykonuje muzykę gospel w języku angielskim i polskim. Jest to połączenie radosnego, nowoczesnego brzemienia wielogłosowego chóru z przesłaniem chrześcijańskich wartości.

Abraham Diomande pochodzi z Nowego Jorku. Łączy gospel z motywami afrykańskimi, r&b i reggae. Artysta występował na kilku kontynentach, a teraz zaśpiewa dla lubelskiej publiczności.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments