Grzegorz Orzełowski nowym dyrektorem CSK

0
1035
Fot. Dorota Bielak/ CSK

W czwartek (1 sierpnia) poznaliśmy nowego pełniącego obowiązki dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Grzegorz Orzełowski zastąpił na tym stanowisku Marka Krakowskiego, który kierował CSK od połowy marca.

– Zapewniają nas, że Grzegorz Orzełowski jest inny i jest otwarty na współpracę – zaznacza Anna Lisowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników CSK.

Nowy pełniący obowiązki dyrektora marszałkowskiej instytucji kulturalnej do tej pory kierował aquaparkiem w Chełmie. Wcześniej był również prezesem spółki Targowiska Miejskie. Jego żona Iwona Orzełowska również od niedawna pracuje w CSK.

W środę (31 lipca) były już dyrektor CSK Marek Krakowski wprowadził nowy regulamin organizacyjny. Tego samego dnia wręczył wypowiedzenia kilku osobom, a kilku innym zaproponował nowe warunki zatrudnienia.

– Wszyscy zwolnieni pracownicy to profesjonaliści w swoich dziedzinach. To ludzie oddani instytucji. Korzystano z ich wiedzy i doświadczenia – podkreśla szefowa związku. I dodaje, że związkowcy nie zostali poinformowani o wprowadzeniu nowego regulaminu, dlatego chcą powiadomić Państwową Inspekcję Pracy. Z decyzją wstrzymują się jednak do poniedziałku.

– Zarząd województwa obiecał, że przyjrzy się tej sprawie i że nowy dyrektor jest osobą zupełnie inną niż poprzedni – tłumaczy Lisowska. Równocześnie zapowiada, że pracownicy planują złożyć pozew zbiorowy przeciwko Krakowskiemu dotyczący nękania.

Fot. Dominika Polonis
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments