Każdy budynek, niezależnie od tego z jakich materiałów został wykonany, wymaga starannej troski. To, co tak pięknie prezentuje się tuż po zakończeniu budowy, z czasem wymaga nie tyle odnowienia, ile po prostu wyczyszczenia bądź umycia.

Istnieje wiele powodów, dla których jedne budynki brudzą się szybciej, inne natomiast znacznie wolniej. Jednym z głównych elementów mających niebagatelny wpływ na stopień zabrudzenia elewacji domu jest jego usytuowanie. Kurz oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia znacznie szybciej będą osiadały na budynku, jeżeli zostanie on wystawiony w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej ulicy.

Znajdująca się w przestrzeni miejskiej zieleń również nie ułatwia sprawy. Miejska roślinność zatrzymuje wody opadowe wpływając pozytywnie na jakość powietrza. Jednak podwyższona wilgotność i dodatkowe obszary zacieniające przyspieszają rozwój szkodliwych zanieczyszczeń biologicznych typu glony, mchy, czy grzyb.

Mycie elewacji to poważne przedsięwzięcie i dlatego należy podejść do niego z rozwagą co najmniej z dwóch powodów. Jednym z nich jest możliwość (przy wyborze nieodpowiedniej metody bądź sprzętu) uszkodzenia elewacji. Drugim natomiast jest wiedza osoby podejmującej decyzję dotyczącą czyszczenia elewacji.

Rodzaj czyszczenia/ mycia elewacji trzeba dostosować do typu zabrudzenia, a co za tym idzie, decyzja dotycząca wyboru metody czyszczenia będzie zależała od tego, czy chodzi po prostu o zwyczajny kurz, brud, czy może przyjdzie nam się zmierzyć z glonami, grzybami bądź pleśnią.

Czyszczeniem i odgrzybianiem elewacji na budynkach w lubelskiej przestrzeni miejskiej zajmuje się firma Maj-Max. W zakres jej usług wchodzi czyszczenie elewacji budynków mieszkalnych i użytkowych.

– Wykonujemy prace zarówno na budynkach wielokondygnacyjnych, jak i parterowych. Stosowana przez nas technologia pozwala na oczyszczanie wszystkich rodzajów podłoża. Czyścimy elewacje wykonane z różnych materiałów: cegieł, betonu, okładzin ceramicznych, stali nierdzewnej, paneli aluminiowych, a także pokryte każdym rodzajem tynku – mówi Hubert Maj, właściciel firmy.

Poza oczyszczaniem elewacji ze śladów zacieków, osadzającego się smogu i pyłu prowadzimy też kompleksowe odgrzybianie. Usuwają grzyby, mech, porosty oraz glon z wszelkiego rodzaju ścian, dachów, wnęk, tarasów, a także elementów konstrukcyjnych budynków. – Dzięki stosowanym przez nas metodom jesteśmy w stanie nie tylko przywrócić odgrzybianej elewacji pierwotny wygląd, ale również zabezpieczyć powierzchnię tak, aby jak najdłużej zachowała czystość – dodaje ekspert.

Do czyszczenia i odgrzybiania elewacji budynków w przestrzeni miejskiej niezbędne jest wykorzystanie podnośników koszowych. To optymalna metoda, dzięki której znacznie skraca się czas przeprowadzania robót. Znacznie ogranicza również koszty, ponieważ eliminuje konieczność pracochłonnego rozkładania rusztowań stacjonarnych.

Elewacje szklane

Firma Maj-Max proponuje swoim klientom również mycie elewacji szklanych. Do tego typu prac wykorzystują wodę zdemineralizowaną oraz odpowiednio dobrane detergenty. Wykorzystanie tego typu produktów nie wymaga późniejszego wycierania powierzchni do sucha i zabezpiecza przez smugami, plamami oraz zaciekami.

Ważną kwestią jest przebieg prac, który nie zakłóca codziennego rytmu pracy w czyszczonym obiekcie, dzięki czemu pracownicy mogą bez żadnych utrudnień wykonywać swoje zadania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments