Ulubione kolędowanie polskiej publiczności już w grudniu i styczniu zawita do 8 polskich miast. Kolędy Świata TGD rozbrzmią w towarzystwie znakomitych solistów – Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko, Krzysztof Iwaneczko i Michał Rudaś to goście nadchodzącej trasy koncertowej. Znane i lubiane utwory, w nietuzinkowych aranżacjach zabrzmią w Krakowie, we Wrocławiu, w Katowicach, Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Lublinie i Poznaniu. Bilety są dostępne na www.eventim.pl/goodtaste oraz www.ebilet.pl.

Czym byłby świąteczny czas bez muzycznego spotkania z wyjątkowym chórem TGD? Zespół ponownie zaprasza w pełną refleksji i wzruszeń muzyczną podróż, w którą zabiera nas wspólnie ze znakomitymi polskimi solistami. Podczas nadchodzącej trasy chórowi towarzyszyć będzie Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko, Krzysztof Iwaneczko i Michał Rudaś. W programie koncertu pojawią się najpiękniejsze bożonarodzeniowe kompozycje z całego globu, wiele z nich pochodzi z wydanego w 2022 roku albumu „Kolędy Świata 3”. Tu tradycja spotyka się z nowoczesnością, wschód z zachodem, a Niebo z Ziemią, nie brakuje również muzycznych zaskoczeń, z których słynie TGD.

Katarzyna Cerekwicka to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. W swoich utworach łączy jazz, pop, soul oraz muzykę R’N’B. Karierę rozpoczęła w 1997 roku wygrywając popularny program telewizyjny „Szansa na sukces”. Utwory Kasi Cerekwickiej stanowią odzwierciedlenie jej własnych przeżyć i uczuć. Jej twórczość to opowieść o zmienności kobiety, jej potrzebach, doświadczeniach i spostrzeżeniach. Jest autorką takich przebojów jak „S.O.S” czy „Na kolana”. W 2020 ukazał się już siódmy album artystki, „Pod skórą”.

Mateusz Ziółko to pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów, którego polska publiczność poznała dzięki udziałowi w III edycji programu „The Voice Of Poland”. Jego debiutancka płyta „Na nowo” z 2017 roku osiągnęła status złotej w dniu swojej premiery. W 2022 roku artysta wydał album „Tak Po Prostu”, z którego pochodzą przeboje „Vis-a-vis” i „Weź mnie”.

Krzysztof Iwaneczko to wokalista i kompozytor. Na swoim koncie ma debiutancki album „Jestem” oraz wspólny projekt – wydawnictwo ORIGAMI z Krzysztofem Herdzinem. Wiosną 2024 artysta planuje wydanie drugiego solowego albumu, który promują m.in. single „Nowy” i „Miłość”.

Michał Rudaś to wokalista, autor muzyki i tekstów nominowany do nagrody fonograficznej Fryderyk 2010 oraz laureat nagrody Jury Sopot Top Trendy Festival 2009. Ma na koncie 5 albumów, w tym 3 głęboko inspirowane muzyką indyjską. Oprócz działalności solowej, a aktualnie finalizowania nagrań kolejnej płyty, współpracuje koncertowo z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. Krzysztofem Zalewskim, Adamem Sztabą oraz ShataQS.

Zespół TGD to jeden z najpopularniejszych w Polsce chórów popowo-gospelowych, który istnieje od ponad 40-stu lat. Grupa ma na swoim koncie kilkanaście albumów, z których wydany w 2011 roku „Liczy się każdy dzień” oraz „Uratowani” pokryły się złotem. Na przestrzeni lat chór współpracował z wieloma polskimi artystami i artystkami, m.in. tworząc przebojowe „Gloria” z Katarzyną Cerekwicką, Kasią Moś, Kubą Badachem i Mietkiem Szcześniakiem, „Jedyna taka noc” z Katarzyną Cerekwicką, Anią Karwan, Marcinem Sójką i Krzysztofem Iwaneczko, czy „Pierwsza Gwiazda” nagrane wspólnie z Natalią Kukulską, Mariką, Natalią Niemen, Kubą Badachem, Piotrem Cugowskim i Mietkiem Szcześniakiem. W 2022 roku grupa wydała płytę „Kolędy Świata 3”, na której znalazł się singiel „Zostań” nagrany z Anią Karwan, Anią Świątczak, Kubą Badachem i Mateuszem Ziółko, którego teledysk obejrzano blisko 400 tysięcy razy.

Harmonogram koncertów:

30.12.2023 – ICE Kraków Congress Centre / Kraków (TGD + Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko)

04.01.2024 – Narodowe Forum Muzyki / Wrocław (TGD + Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko)

05.01.2024 – MCK / Katowice (TGD + Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko)

11.01.2024 – COS Torwar / Warszawa (TGD + Katarzyna Cerekwicka, Krzysztof Iwaneczko, Michał Rudaś)

13.01.2024 – Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza / Szczecin (TGD + Katarzyna Cerekwicka)

14.01.2024 – Stary Maneż / Gdańsk (TGD + Krzysztof Iwaneczko)

21.01.2024 – CSK / Lublin (TGD + Katarzyna Cerekwicka)

26.01.2024 – Sala Ziemi Poznań Congress Center / Poznań (TGD + Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko)

Bilety w sprzedaży dostępne za pośrednictwem www.eventim.pl/goodtaste i www.ebilet.pl. Organizatorem trasy jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments