Hospicjum Dobrego Samarytanina znajdujące się przy ulicy Bernadyńskiej 11a w Lublinie potrzebuje pomocy. By personel dalej mógł opiekować się podopiecznymi, potrzebny jest sprzęt ochrony osobistej.

– W tej chwili naszą największą potrzebą są rękawiczki. Takie jednorazowe, najlepiej nitrylowe, bo one najbardziej nam schodzą w dużych ilościach, są ciężko dostępne, a koszty są duże – tłumaczy Paweł Snopek z biura zarządu hospicjum. – W drugiej kolejności potrzebujemy maseczek. Jeszcze jesteśmy w jakiś sposób zabezpieczeni, ale ten czas epidemii się wydłuża – zaznacza.

Pracownicy hospicjum proszą jednak, by nie przynosić pojedynczo środków ochrony osobistej, bo w związku z zagrożeniem zakażeniem się koronawirusem chcą ograniczyć kontakt z drugim człowiekiem. Liczą jednak na wsparcie firm.

– Ze względu na to, że jesteśmy w tej chwili zamknięci to staramy się ograniczyć kontakt z osobami z zewnątrz do minimum. Łatwiej by nam było, gdyby te środki były przekazywane w większych transzach – tłumaczy Paweł Snopek. – Wolelibyśmy, aby robić to po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Z Hospicjum Dobrego Samarytanina można skontaktować się pod numerem telefonu: (81) 743 65 55. Jeżeli jednak nie masz możliwości uszyć maseczki bądź przekazać rękawiczek możesz wspomóc placówkę poprzez wpłacenie dowolnej kwoty na numer konta: 25 1240 1503 1111 0000 1753 5131 z dopiskiem “darowizna na cele statutowe”. Zebrane środki będą przeznaczone na sprzęt ochronny, także w postaci specjalistycznych skafandrów oraz przyłbic.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments