W sobotę (28 maja) w Teatrze Starym wystąpi Perla Batalla. Amerykańska piosenkarka po raz pierwszy w Polsce wykona utwory Leonarda Cohena podczas koncertu „House of Cohen”. Początek wydarzenia o godzinie 19:00.

Perla Batalla to amerykańska piosenkarka, która zdobyła sławę występując u boku Leonarda Cohena, towarzysząc mu jako wokalistka w kilku trasach koncertowych. Od lat nagrywa i występuje indywidualnie, prezentując m.in. materiał z albumu „Bird On The Wire – The Songs of Leonard Cohen”, jedną z najlepszych płyt z coverami piosenek kanadyjskiego barda.

W repertuarze artystki poza przebojami, które Perla Batalla wykonywała z samym mistrzem („Bird on the Wire”, „Famous Blue Raincoat”, „Dance Me to the End of Love”, „Suzanne”) znajdują się pieśni argentyńskie oraz utwory autorskie z piosenkami pochodzącymi z teatralnego projektu „Blue House” opartego na życiu Fridy Kahlo i Diego Rivery. W Teatrze Starym usłyszymy nowy program artystki „House of Cohen” i będziemy mogli porównać go z autorskim spektaklem Teatru Starego „Boogie Street”.

Perla Batalla to nominowana do nagrody Grammy piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Uznanie krytyków zdobył jej charakterystyczny głos, emocjonalna szczerość i kompozycje scalające różne kultury. Urodziła się w Los Angeles. Jej pochodzący z Meksyku ojciec był śpiewakiem, a matka Argentynka prowadziła rodzinny sklep z płytami Discoteca Batalla, w którym młoda artystka chłonęła inspiracje muzyczne obejmujące wiele języków i najróżniejsze style. Po wspólnych występach z Leonardem Cohenem, za namową artysty, Perla rozpoczęła solową karierę. Od tego czasu nagrała 7 płyt, pojawiła się w filmie i telewizji, wystawiła 2 monodramy i wystąpiła w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata.

Bilety możecie nabyć w kasie Teatru Starego w Lublinie w cenie 120 zł (bilet VIP), 100 zł (strefa 1), 85 zł (strefa 2) i 40 zł (strefa 3).

Fot. Guy Webster/materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments