Pojazdy na minuty, które można wypożyczyć w Lublinie, szczególnie teraz cieszą się dużą popularnością mieszkańców. Ostatnio prym wiodą hulajnogi elektryczne, które usytuowane są niemal w całym mieście. Aby je wypożyczyć, wystarczy mieć zainstalowaną aplikację mobilną, za pomocą której dokonamy między innymi opłaty za wynajem jednośladów.

Jak je wypożyczyć?

W Lublinie funkcjonują obecnie 3 firmy, które wypożyczają hulajnogi elektryczne. Pierwszą
z nich jest Volt Scooters. Aby skorzystać z jej usług, najpierw musimy pobrać dedykowaną jej aplikację na smartfona, utworzyć w niej swoje konto, wybrać dostępną na mapie cyfrowej hulajnogę, zeskanować kod QR widoczny na wybranym pojeździe i już możemy rozpocząć jazdę jednośladem. Należy jednak pamiętać, że istnieje obowiązek przelania na konto w aplikacji opłaty wstępnej w wysokości 25 zł. Po przelaniu tej kwoty możliwe jest skorzystanie pierwszy raz z hulajnogi elektrycznej. Podczas kolejnych prób korzystania z pojazdu użytkownik musi mieć też na swoim koncie sumę nie niższą niż 10 złotych, by móc skorzystać z tej usługi. Po skończonej jeździe hulajnogę można zostawić w dowolnym miejscu.

Marka Volt Scooters udostępnia żółto-czarne pojazdy w specjalnych strefach. Obecnie trwa promocja, ponieważ hulajnogi, można odblokowywać już od godziny 5:00 nad ranem do 10:30 zupełnie za darmo, a przez resztę dnia opłata startowa wynosi ona tylko 1 zł. Następnie za każdą rozpoczęta minutę jazdy płacimy 50 gr za minutę, jak i w przypadku nielimitowanego czasowo postoju.

Na początku maja tego roku z ofertą wynajmu hulajnóg na minuty w Lublinie wystartował także Bolt. W przypadku tej firmy proces wynajmowania pojazdu wygląda bardzo podobnie. Wystarczy tylko znaleźć najbliższą hulajnogę na mapie w ściągniętej wcześniej dedykowanej aplikacji i odblokować ją poprzez zeskanowanie kodu QR mieszczącego się na jednośladzie. Na koniec trzeba tylko wcisnąć znajdujący się na nim zielony guzik, by móc jazdę po mieście. Odblokowanie hulajnogi napędzanej elektrycznie jest całkowicie darmowe, a za każdą rozpoczętą minutę podróży płacimy 50 gr.

Ostatnią firmą znaną w całej Polsce, która prowadzi swoją działalność od 2018 roku także
w Lublinie i zajmuje się również wypożyczaniem skuterów elektrycznych, jest Blinkee. Standardowo i tym razem należy ściągnąć na swój telefon aplikację blinkee.city, założyć konto i podłączyć do niego swoją kartę płatniczą, po czym poczekać na weryfikację. Jednoślad można zarezerwować bezpłatnie, trzeba mieć jednak skończone 18 lat. Kiedy już to zrobimy, musimy zeskanować kod QR lub wpisać numer hulajnogi do aplikacji, a wówczas pojazd się uruchomi. Kiedy skończymy jazdę hulajnogą elektryczną, należy zaparkować
w specjalnej, wyznaczonej do tego celu strefie, którą zobaczymy na cyfrowej mapie i kliknąć przycisk „zakończ”, zostawiając pojazd w odpowiednim miejscu.

W Lublinie cena standardowa za minutę jazdy hulajnogą elektryczną wynosi 49 gr jednak studenci zapłacą 42 gr. Obowiązuje też opłata startowa o wysokości 2,50 zł po uruchomieniu jednośladu. Za postój pojazdu zapłacimy natomiast 9 gr.

Gdzie można kupić hulajnogi elektryczne

Rojax

W Lublinie warto zajrzeć do centrum rowerowo-sportowego Rojax. W sieci tych sklepów, jak i na firmowej stronie internetowej kupimy hulajnogi elektryczne w cenie od 1 199 do 1 399 złotych. Odbiór wysyłki po zamówieniu towaru online na stronie www.sklep.rojax.pl odbywa się jednak tylko osobiście. Obciążenie hulajnóg wynosi nawet do 100 kg, a maksymalna prędkość, którą możemy nimi pokonać to 25 km/h. Poza tym to odpowiednia opcja zarówno dla młodszego, jak i starszego pokolenia, ponieważ hulajnogi posiadają kilka poziomów prędkości, które można dopasować do osoby początkującej oraz zaawansowanej.

SPORTXL

W sieci sklepów SPORTXL oraz należącego do nich sklepu internetowego www.sportowymarket.pl znajdziemy jednoślady elektryczne przeznaczone szczególnie dla dzieci i nastolatków. Tu kupimy hulajnogi już od 399 nawet do 2 299 złotych. Są to np. pojazdy dla maluchów z siodełkiem o prędkości do 3 km/h, których mogą używać już dwulatki aż do 5 roku życia.

Inne popularne modele hulajnóg napędzanych elektrycznie dostępne w sklepie przeznaczone są też dla dzieci od lat 8 (choć mogą z nich korzystać już sześciolatki). Maksymalna prędkość takich pojazdów wynosi 16-17 km/h.

Starsze dzieci powyżej 12 lub 13 roku życia i dorośli mogą też wybrać jednoślady wyposażone w niewielkie, wydajne silniki, których prędkość sięga nawet do 19-24 km/h.

Intersport 

W sklepie sportowym i turystycznym Intersport ceny hulajnóg sięgają od 999 do 2 299 złotych. Pojazdy osiągają maksymalną prędkość od 15 do nawet 24 km/h, a sugerowany wiek użytkowników jednośladów wynosi powyżej 13 lat. Są również modele pojazdów, które przeznaczone są dla młodszych osób. Mogą nimi jeździć już sześciolatki, ale docelowo wyprodukowano je dla dzieci powyżej 8 lat. Silnik takiej hulajnogi elektrycznej napędza ją nawet do 17 km/h. Wymienione jednoślady obecnie nie są jednak dostępne stacjonarnie, ale można je zamówić przez stronę: www.intersport.pl.

Komputronik

Obok tabletów, komputerów czy akcesoriów komputerowych w Komputronik znajdziemy także ogromny wybór hulajnóg elektronicznych dla małych i dużych użytkowników. Przedział cenowy jest szeroki, ponieważ tego typu pojazdy możemy tu kupić już za 509 złotych, a najdroższy model kosztuje aż 2 999 złotych.

Na początek warto zwrócić uwagę na markę SkateFlash, która oferuje jednoślady w cenie od 1099 do około 3 199 złotych. Modele te osiągają maksymalną prędkość od 23 do 45 km/h, a niektóre z nich posiadają aż 3 tryby mocy, które można dopasować do stylu swojej jazdy. To pojazdy przeznaczone raczej dla dorosłych użytkowników.

Kolejną marką, którą możecie znaleźć w sklepie Komputronik, jest Frugal, który ma w swojej ofercie nieco tańsze produkty. Ich ceny zaczynają się już od 849 do nawet 1 949 złotych. To hulajnogi elektryczne, które cieszą się zainteresowaniem nastolatków i dorosłych, ponieważ przeznaczone są dla użytkowników powyżej 14 roku życia. Maksymalna prędkość, jaką mogą osiągnąć te jednoślady to 25 km/h.

Znajdziemy także hulajnogi elektryczne wyprodukowane bezpośrednio dla dzieci. Osiągają one mniejszą prędkość i są o wiele tańsze, ponieważ ich przedział cenowy zaczyna się od 509 złotych. W tych pojazdach dziecko może się rozpędzić nawet do 23 km/h i ma do wyboru kilka trybów prędkości. Modele jednośladów elektrycznych dostępnych w sklepie tworzone są dla małych użytkowników od 5 do 12 roku życia.

Decathlon

Sieć sklepów sportowych Decathlon to następne miejsce, w którym znajdziemy nowoczesne hulajnogi elektryczne idealne do jazdy po mieście i nie tylko. Obecnie możemy je kupić tylko przez Internet na stronie: www.decathlon.pl. W lubelskich sklepach dostępne są tylko 3 rodzaje pojazdów w cenie 799 99, 1 949 i 2 399 99 złotych. Najtańsza z nich przeznaczona jest do użytku dla dzieci powyżej 12 roku życia (do korzystania na drogach publicznych) oraz dla dzieci od 8 lat (do użytkowania na drogach prywatnych). Do tego ten jednoślad osiąga prędkość 15 km/h.

Dwie następne hulajnogi elektryczne skierowane są raczej do użytkowników dorosłych, choć mogą poruszać się nimi użytkownicy od 14 roku życia. Pojazdy te osiągają prędkość maksymalną do 25 km/h.

Media Expert

Media Expert to kolejna sieć sklepów, w których wybór hulajnóg elektrycznych jest ogromny. Rozpiętość cenowa wynosi tutaj od 599 do 3599 złotych, a pojazdy znajdą dla siebie zarówno dorośli, młodzież i dzieci.

Media Markt

W sieci marketów Media Markt znajdziecie podobne modele hulajnóg elektrycznych. Powtarzają się między innymi takie marki jak: Fiat, Motus, Blaupunkt, Xiaomi czy Skymaster. Rozpiętość cen wynosi tu 449-1 799 złotych. Większość modeli jednośladów dostępnych w ofercie sklepu przeznaczona jest dla osób starszych i od 14 roku życia.

RTV Euro AGD

W polskiej sieci sklepów RTV Euro AGD obecnie znajdziemy kilkadziesiąt nowoczesnych modeli hulajnóg elektrycznych, które są dopasowane do potrzeb starszych i młodszych użytkowników. Można tu znaleźć modele już od 799 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments