Ikea Lublin wprowadza nową usługę odkupu używanych mebli IKEA „Oddaj i zyskaj”. Marka, która od wielu lat wspiera Polaków w zrównoważonym życiu, zachęca do bardziej świadomej konsumpcji. Usługa jest dostępna od 22 listopada.

– Znacząca większość konsumentów i konsumentek, także w Polsce, oczekuje wsparcia od biznesu w podejmowaniu na co dzień bardziej przyjaznych dla planety działań. Jedną z najważniejszych barier, powstrzymujących ich od tego jest przekonanie, że zrównoważone życie jest zbyt drogie. Z drugiej strony to, co motywuje nas do eko-zachowań, to przede wszystkim oszczędność. Na tegoroczny Black Friday postanowiliśmy więc uruchomić usługę „Oddaj i Zyskaj”, która wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom – mówi Agata Czachórska, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Ikea retail w Polsce.

Używane meble IKEA, nie starsze niż pięcioletnie, można przywieźć do sklepu i odsprzedać w Dziale Obsługi Klienta. Przed wizytą w sklepie należy odwiedzić stronę internetową, aby otrzymać wycenę mebla, odpowiadając krok po kroku na pytania, m.in. o jego rodzaj i stan.

Po akceptacji wyceny, należy przyjechać z meblem do sklepu IKEA, gdzie w Dziale Obsługi Klienta mebel zostaje sprawdzony pod kątem zgodności z wcześniej złożoną ofertą. Za mebel otrzymuje się kartę refundacyjną na zakupy w sklepie oraz na IKEA.pl, a używane produkty trafiają do działu circular hub, gdzie można je kupić po okazyjnej cenie.

– W ten sposób niepotrzebne już klientom meble zyskują szansę na nowy dom i życie. Wspólnie dokładamy cegiełkę do ograniczania zużycia zasobów naturalnych. Zyskują klientki i klienci oraz planeta – dodaje Agata Czachórska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments