Zbliża się czas, gdy zaczynamy myśleć o sprzątaniu grobów przed Wszystkimi Świętymi. Wiele osób nie ma jednak czasu lub możliwości, by samodzielnie umyć nagrobki i decyduje się na skorzystanie z usług firm, które takie usługi oferują.

Za sprzątanie grobu pojedynczego w firmie Katras zapłacimy od 60 zł. Natomiast za uporządkowanie grobu rodzinnego będziemy musieli zapłacić powyżej 90 zł. – Nie ma reguły. Sprzątanie niektórych grobów kosztuje więcej, niektórych tyle samo co rok temu. Ceny ustalamy indywidualnie z klientem – mówi nam właścicielka firmy Katras, która opiekuje się grobami.

Usługi porządkowania grobów świadczy również firma pogrzebowa Puk. Co znajdziemy w ofercie takiej usługi? Między innymi fotorelację przesłaną na maila, konserwację nagrobków, mycie i porządkowanie grobu, jak i terenu wokół niego. Usunięte zostaną również zniszczone wiązanki i wypalone znicze. – Za sprzątanie grobu bierzemy 80 zł. Jest to usługa tylko umycia nagrobka i jest ona jednorazowa. Terminów przed świętami jednak już nie mamy – informuje jeden z pracowników zakładu pogrzebowego PUK.

Za sprzątanie grobu w firmie Biała Lilia zapłacimy 125 zł (grób pojedynczy), 165 zł (grób podwójny) i 170 zł (grobowiec). Są to ceny, które dotyczą jedynie sprzątania nagrobka. Za sprzątanie i dodatkowo mycie zapłacimy już więcej, bo 140 zł (grób pojedynczy), 175 zł (grób podwójny) i 200 zł (grobowiec).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments