Przed nami kolejny weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (17 marca) do niedzieli (19 marca).

Giełda Terrarystyczna i Akwarystyczna

W sobotę w godz. 9-16 w Targach Lublin czeka Was wyjątkowe spotkanie z egzotyką. Podczas giełdy będzie można podziwiać niezwykłe okazy zwierząt z odległych zakątków świata, m.in. jaszczurki, żółwie, pajęczaki, węże, skorpiony, gekony, czy modliszki. Bilety w cenie 12/18 zł.

Sportowe emocje

W piątek koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin zagrają w hali Globus z drużyną mistrzów Polski – WKS Śląskiem Wrocław. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30.

Celtic Day – Dzień Celtycki na KUL

Katedra Filologii Celtyckiej KUL we współpracy z Ambasadą Irlandii oraz Kołem Naukowym Studentów Filologii Angielskiej serdecznie zaprasza na Celtic Day – Dzień Celtycki. Wydarzenie odbędzie się w piątek w s. CTW-113. Celtic Day przygotowany został z myślą o tych, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę na temat historii, języka i kultury Irlandii oraz Walii. W programie przewidziane są prelekcje m.in. na temat tradycyjnej muzyki irlandzkiej oraz celebrowania Dnia Świętego Patryka. Warsztaty poprowadzą wybitni eksperci z Polski i Wielkiej Brytanii.

Jungle Bazaar – Rośliny, donice i akcesoria

W sobotę i niedzielę w godz. 9-18 w Lublinie odbędzie się Jungle Bazaar. W asortymencie oprócz wspaniałych roślin doniczkowych znajdą się donice, dodatki do wystroju wnętrz oraz produkty naturalne! Wstęp wolny!

Koncert dla Emilki

W sobotę o godz. 18 w Hotelu pod Kasztanami w Lublinie odbędzie się koncert charytatywny dla Emilki Taczały. Zbiórka jest prowadzona na operację serduszka, która może być przeprowadzona tylko w USA. Gwiazdą wieczoru będzie znany i lubiany zespół MAFIA. Zaśpiewa dla nas również lubelska wokalistka Agnieszka Wiechnik. Natomiast całość  wieczoru umili Dj Michał Mańko. W trakcie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna. Bilet wstępu kosztuje min 100 zł za osobę – można wpłacać wyższe kwoty.

Spektakl w Centrum Kultury

„Najpiękniejszy Wschód… Pamięć fotograficzna” to spektakl oparty na prawdziwych wydarzeniach. Sztuka w reżyserii Pawła Passiniego pomaga zrozumieć, jak wygląda świat człowieka, który stracił wszystko: dom, przyjaciół i pracę. Podczas wydarzenia usłyszymy też muzykę wykonywaną na żywo, która koresponduje z fotografiami i służy jako nić łącząca to, co dzieję się na scenie i wśród publiczności. Spektakl jest grany w języku białoruskim, z polskimi i angielskimi napisami. Zobaczymy go w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19 w Sali Czarnej. Bilety w cenie 25/ 35 zł.

Boogie Street

W piątek i sobotę o godz. 19 i niedzielę o godz. 17 w Teatrze Starym w Lublinie zobaczymy Boogie Street. Uniwersalne piosenki Leonarda Cohena wykonywane są w świecie przez wielu artystów. W spektaklu „Boogie Street” usłyszymy je w interpretacji Renaty Przemyk, artystki, która – podobnie jak sam autor – przywiązuje wielką wagę do poetyckiego tekstu. Pierwiastek męski reprezentuje aktor Jarosław Tomica. Zespół muzyczny w składzie: Piotr Selim – kierownictwo muzyczne, fortepian Sylwia Lasok, Małgorzata Regent – śpiew Piotr Bogutyn – gitary Paweł Nowak – perkusja Michał Kowalczyk – kontrabas, gitara basowa. Bilety w cenie od 20 zł do 70 zł.

Oprowadzanie po wystawie

Galeria Labirynt zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Piosenka o mojej rodzinie”. Będzie to oprowadzanie inne niż zwykle, tym razem wystawa będzie pretekstem do opowieści o codziennych sprawach. Jaki obraz rzeczywistości rodzinnej można odczytać z tytułowej „Piosenki o mojej rodzinie”? Co kryją rodzinne archiwa fotograficzne? Jak okiełznać powszedniość, doceniając jej urok? O swoim postrzeganiu codzienności w kontekście wystawy opowie Olga Drenda, pisarka, eseistka, tłumaczka, autorka takich książek jak „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji” czy „Wyroby. Pomysłowość wokół nas”. Start w sobotę o godz. 15 w Galerii Labirynt. Wstęp w cenie biletu do galerii.

Spektakl komediowy w CSK

W sobotę o godz. 17.15 i o godz. 20 w CSK zobaczycie spektakl „Nerwica natręctw”. Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. To spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem. W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające się z takimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie. Bilety od 80 zł.

Wystawa w Galerii Ratusz

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę fotograficzną „Krajobrazy Wspomnień”, autorstwa Barbary Sosnowskiej Bałdygi. Ekspozycję zorganizowano z okazji 50-lecia pracy twórczej artystki. W przestrzeni Ratusza można obejrzeć 30 zdjęć artystki. Ekspozycja jest efektem wieloletnich obserwacji i fotografowania lubelskiej architektury oraz plenerów Lubelszczyzny. Wśród prezentowanych prac znalazły się także autorskie kompozycje autorki stworzone na podstawie wykonanych fotografii. Wystawę przygotowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 31 marca, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

Wystawa akwareli

Do 26 marca w Galerii Gardzienice (ul. Grodzka 5a, Lublin) można oglądać wystawę akwareli pn. „Wartość, która nie przemija – flora w pastelowych grafikach Konstantego Prószyńskiego”. Na wystawie prezentowane są akwarele roślin kwiatowych wykonanych w okresie międzywojennym przez Konstantego Hektora Prószyńskiego (1859-1936) – nauczyciela, botanika i mykologa, badacza flory krajowej oraz inspektora Ogrodu Botanicznego w Wilnie w latach 1919-1936. Wstęp jest bezpłatny.

Zwiedzanie Lublina

Trwa kolejna, czwarta edycja cyklu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem!/Explore Lublin with a Guide!”, w ramach którego mieszkańcy Lublina oraz turyści przybywający do naszego miasta mogą wybrać się na zwiedzanie wraz z przewodnikami zrzeszonymi w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin. W sobotę o godz. 13 odbędzie się spacer pn. Lublin poezją i prozą opisany. A w niedzielę 19 marca o 11.00 możecie wybrać się na wycieczkę w języku angielskim. Wszystkie spacery wyruszają z Centrum Inspiracji Turystycznej na Jezuickiej 1/3. Bilety kupicie tam stacjonarnie lub online przez stronę przewodnik.lublininfo.com.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments