„In venus veritas”. Najnowsza wystawa Gochy Meg Stankiewicz zagości w Lublinie już w piątek, 25 października, o godz. 18. To premierowy pokaz twórczości artystki w naszym mieście. Wystawę możecie oglądać w Galerii Wirydarz do 2 grudnia.

Artystka ukończyła w 1991 roku Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Architektury i Wzornictwa Przemysłowego. Uprawia malarstwo, scenopisarstwo i architekturę wnętrz. Jej prace można podziwiać zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Jest laureatką konkursów architektonicznych oraz stypendystą Prezydenta Miasta Gdańsk. Obecnie prowadzi zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdański.

Najnowsza wystawa malarki składa się m.in. z obrazów Floris, czy La Donna. – Żyjemy w cywilizacji baroku. W czasach blasku, przepychu i iluzji, ale też w czasach olbrzymich możliwości, rozkwitu technologii, nowej filozofii. W czasach nadziei. Parafrazując powiedzenie „In vino Veritas” i zastępując w tytule wystawy „vino” słowem „Venus”, chcę trochę przewrotnie opowiedzieć, że piękno i prawda jest kobietą – mówi artystka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments