Już w najbliższy weekend do Lublina zawitają Integracyjne Mistrzostwa Polski, czyli odpowiednik Akademickich Mistrzostw Polski, ale dla osób z niepełnosprawnościami. 17-19 listopada w hali Centrum Kultury Fizycznej UMCS do walki o zwycięstwo w siatkówce na siedząco stanie sześć drużyn.

Oficjalne rozpoczęcie sportowych zmagań odbędzie się w sobotę (18 listopada) o godzinie 10:00 w CKF UMCS (ul. Langiewicza 22, Lublin). Celem imprezy jest promowanie sportu wśród osób z niepełnosprawnościami. Zespoły są mieszane, mogą składać się zarówno z pań jak i panów. W tegorocznych rozgrywkach weźmie udział 42 zawodników z całej Polski. Przyjadą m.in. z Poznania, Zielonej Góry, Wrocławia czy Krakowa, nie zabraknie też osób z Lublina.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl prowadzony od 2016 roku. Jednak promowanie sportu wśród osób z niepełnosprawnościami w świecie akademickim ma o wiele dłuższe tradycje i podobne zawody odbywały się już dużo wcześniej.

Organizatorem IMP-ów jest Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego. Zmagania finansowane są ze środków PFRON-u. Z kolei za sprawne przeprowadzenie danej dyscypliny odpowiada uczelnia – gospodarz konkretnego wydarzenia, w tym wypadku Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej z pomocą Klubu Uczelnianego AZS UMCS oraz Centrum Kultury Fizycznej UMCS.

Warto podkreślić, że na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej prężnie funkcjonuje sekcja sportowa dla osób z niepełnosprawnościami. Jest to grupa, która przygotowuje się do całego cyklu IMP-ów, w której uczelnia ma reprezentantów w goalballu, pływaniu, bocci czy tenisie stołowym.

Źródło: UMCS

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments