Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza na premierę spektaklu „Jeanne” w reżyserii Redbada Klynstra-Komarnickiego. W roli głównej Jadwiga Jankowska-Cieślak.

Jeanne, emerytowana sekretarka, opuszczona przez przyjaciół, żyje w samotności, pielęgnując nagromadzone przez lata urazy. Przekształciła swoje mieszkanie w fortecę, w której spędza dni na szpiegowaniu sąsiadów. Kiedy lokalna polityk w trakcie kampanii wyborczej ogłasza akcję międzypokoleniowej pomocy, niechętnie zgadza się wziąć w niej udział. I tak każdego dnia Marin, małomówny i prostolinijny młody mężczyzna, przynosi jej ciepły posiłek z pudełka.

Między dwojgiem ludzi, których pozornie wszystko dzieli, zawiązuje się skomplikowana relacja. Jean Robert-Charrier, autor tej niezwykłej sztuki, z czułością i melancholią przypatruje się spotkaniu kobiety i mężczyzny poszukujących wspólnego języka.

W tej tragikomedii ludzkiej to co, wysokie przeplata się zwinnie z tym, co przyziemne. Banalność droczy się z patosem, a przaśność przekomarza się ze smutkiem. To historia o wszystkim, co stanowi istotę życia, o ludzkich pragnieniach, tęsknotach i głupotach. I o sile teatru, w którym spotkanie z widzem rodzi wspólnotę poszukującą sensu i wypatrującą nadziei o słodko-gorzkim smaku.

Odtwórczyni tytułowej roli, Jadwiga Jankowska-Cieślak, dedykuje ten spektakl pamięci Wojciecha Pszoniaka.

Spektakl zobaczymy także 19 listopada o godz. 18:00 oraz od 21 do 23 listopada o godz. 19:00. Bilety w sprzedaży w serwisie Bilety24.pl

Twórcy

Autor: Jean Robert-Charrier

Przekład: Bogusława Frosztęga

Reżyseria: Redbad Klynstra-Komarnicki

Obsada:

Jeanne Renaud – Jadwiga Jankowska-Cieślak (gościnnie)

Marin – Wojciech Rusin / Marek Szkoda

Anne Legal – Marta Ledwoń

Jean – Marek Szkoda / Wojciech Rusin

Fot. Aleksander Wolak / Materiały Teatru Osterwy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments