Sześcioro najzdolniejszych studentek i studentów z trzech lubelskich uczelni zostało laureatami pilotażowej edycji miejskiego programu „Stypendia biznesowe”. Obok wsparcia o łącznej wartości 64 tys. zł na żaków czeka możliwość współpracy z najlepszymi lubelskimi firmami, sprawdzenie się w roli Ambasadora firmy, a także możliwość odbycia praktyki u Fundatora stypendium.

– Program „Stypendia biznesowe” powstał w odpowiedzi na zainteresowanie biznesu wspieraniem studentek i studentów lubelskich uczelni, a jednocześnie daje możliwość młodym ludziom współpracy z najlepszymi lubelskimi firmami. Dzięki wspólnej inicjatywie na linii samorządu, biznesu i uczelni rozpoczynamy jego pilotażową edycję – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Stypendystami zostali:

  • Stypendium Arcus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. / Patryk Żywicki – student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
  • Stypendium Ball Packaging Europe Lublin Sp. z o.o. / Anastasiia Popova – studentka Politechniki Lubelskiej
  • Stypendium Medisept Sp. z o.o. / Aleksandra Kazanecka – studentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Emilia Papiewska – studentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Stypendium Orange Polska / Kinga Pastucha – studentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Stypendium Pekao Faktoring Sp. z o.o. / Bartłomiej Augustyniak – student Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Stypendium przyznawane jest na 8 miesięcy i stanowi indywidualne wyróżnienie dla osób z najlepszymi wynikami. Zgodnie z założeniami programu powinno zostać przeznaczone na dalszy rozwój stypendysty w zakresie jego zainteresowań oraz wspomagać możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest uzyskanie średniej ocen za dwa ostatnie semestry nie niższej niż 4,00 oraz potwierdzone doświadczenie zdobyte w organizacjach studenckich, kołach naukowych oraz podczas wymian międzynarodowych. Aby dotrzeć do najlepszych oraz idealnie dopasowanych do profilu firmy studentów, każde przedsiębiorstwo określa indywidualne kryteria wyboru oraz zobowiązania studenta wobec firmy, jako Fundatora stypendium.

Partnerami programu są: Arcus Systemy Informatyczne Sp. z o.o., Ball Packaging Europe Lublin Sp. z o.o., Fundacja Grupy Aliplast, Infinite Sp. z o.o. w Lublinie, Medisept Sp. z o.o., Orange Polska, Pekao Faktoring Sp. z o.o.

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments