Tomaszów Lubelski słynie z urokliwej architektury, ciekawych zabytków, tradycyjnej kuchni i walorów przyrodniczych. Znajdziemy tu wiele miejsc na spacery, wspólnie z rodziną spędzony aktywny wypoczynek i ośrodków kultury. Jest to miasto nowoczesne i bezpieczne. Przyczyniło się do tego wiele przeprowadzonych w ostatnich latach inwestycji.

Rynek miejski

Dzięki rewitalizacji miejskiego Rynku mieszkańcy zyskali w centrum Tomaszowa Lubelskiego miejsce spotkań i odpoczynku. Inwestycja rozpoczęła się od gruntownej przebudowy, żeby nadać jej nowy, atrakcyjny wygląd.

Rynek zyskał podświetlaną fontannę, ławeczkę dr. Petera, a na jego obrzeżach nadal można podziwiać dawną Czajnię, kiedyś herbaciarnię bractwa ku czci św. Jerzego. Mieszkańcu mogą tu odpocząć w cieniu starannie pielęgnowanych drzew lub w gorący dzień orzeźwić się przy miejskiej fontannie. Znajdziemy tam również dwa arkadowe łuki umiejscowione dokładnie tak, jak róg jednej z hal z lat 90. XX wieku. Cieszą one oko turystów, a mieszkańcom miasta przypominają o ich historii.

Park w Tomaszowie Lubelskim

Dzięki przeprowadzonej przebudowie park miejski zyskał wiele atrakcji nie tylko dla przejezdnych, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Odnowione alejki oraz ścieżki prowadzą na wybudowaną siłownię plenerową oraz amfiteatr i skatepark. W parku znajduje się też fontanna oraz w okresie zimowym sztuczne lodowisko. W parku umiejscowiono też ledowe oświetlenia.

Teraz park swoją nowoczesnością i zielenią zachęca do aktywnego wypoczynku, gry w szachy oraz bule. Stał się on idealny na popołudniowe spacery, spotkania ze znajomymi i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Tor wrotkarski

W ramach Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” powstała bardzo ważna dla mieszkańców inwestycja sportowa. Profesjonalny tor wrotkarski oddany w 2016 roku był wtedy jedynym takim obiektem w Polsce. 200-metrowy tor o niebieskiej nawierzchni przystosowany jest do rozgrywania zawodów mistrzowskich.

Fot. Urząd Miasta Tomaszów Lubelski

Tor wrotkarski w mieście stał się centrum aktywnej turystyki w mieście i znacznie wzbogacił ofertę OSiR-u, w której znajdują się korty tenisowe, hotel sportowy, siłownia, sauna i boisko piłkarskie. Na tomaszowskim torze wrotkarskim odbywały się już m.in. Torowe Mistrzostwa Polski, Puchar Roztocza, czyli Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, Uliczne Mistrzostwa Polski i Meeting Roller Speed Skate.

Place zabaw

Dzięki wprowadzeniu inicjatywy budżetu obywatelskiego w Tomaszowie Lubelskim powstało wiele inwestycji dla dzieci i młodzieży.

Powstały place zabaw na skrzyżowaniu ulic Leśna i Wyzwolenia, pomiędzy ul. Króla Zygmunta i Kopernika oraz przy ul. Skłodowskiej. Place i miejsca zabaw rodzinnych stanęły również przy ul. Lipowej, przy przedszkolu nr 5 i na os. Południe przy ul. Roztocze Dolna. Modernizacji uległ też plac zabaw przy ul. Promiennej.

W Tomaszowie Lubelskim powstało też wielofunkcyjne boisko pomiędzy ulicami Kopernika i Króla Zygmunta, a także siłownia przy przedszkolu samorządowym nr 5. Podczas inwestycji oświetleniowych plac zabaw w parku miejskim stał się też bezpieczniejszy.

Główne ulice miasta

Komunikacja w Tomaszowie Lubelskim jest teraz prostsza i łatwiejsza dzięki remontom ulic w mieście. W starej części miasta modernizacji uległa ul. Rynek, Orzeszkowej, Świętojurskiej, Starozamojskiej, Starocerkiewnej, Kościelnej oraz Rymarskiej.

Przebudowie uległy też drogi lokalne, do których włączono ul. Chrobrego, Sybiraków i Ogrodową. Przeprowadzono również modernizację dróg gminnych: ul. Petera i ul. Pogodna. Dzięki temu mieszkańcy Tomaszowa mają ułatwione podróżowanie po mieście i w jego okolicach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments