Już od wtorku, 6 listopada, kierowców czekają utrudnienia na jednej ważniejszych dróg w Lublinie. Rusza przebudowa ronda przy Gali, dlatego częściowo zostaną zamknięte Al. Zygmuntowskie.

– Inwestycja wiąże się z przebudową całego układu drogowego, wraz z uzbrojeniem terenu. Dodatkowo zostanie przebudowany most w ciągu ul. Fabrycznej, zostanie wykonane nowe oświetlenie i sygnalizacja świetlna – wylicza Jarosław Jakimiec, dyrektor lubelskiego oddziału Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów S.A., które prowadzi prace. – Dodatkowo przed tymi pracami zostanie wykonane wzmocnienie podłoża gruntowego w obrębie tej inwestycji.

Prace przy przebudowie ronda już trwają, ale roboty budowlane PRD Lubartów rozpocznie od 6 listopada.

– W momencie, gdy zostaną zamknięte Al. Zygmuntowskie, zaczniemy od rozbiórki nawierzchni, następnie wzmocnimy podłoże i rozpoczniemy uzbrajanie terenu – dodaje Jarosław Jakimiec.

Nie pojedziemy też drogą między zjazdem na parking MOSiR znajdującym się bliżej stadionu żużlowego, a rondem Lubelskiego Lipca ‘80. Kierowcy nie będą więc mieć możliwości zjazdu z ronda w Al. Zygmuntowskie, a dojazd do budynków oraz kompleksu Aqua Lublin będzie możliwy od strony skrzyżowania z al. Piłsudskiego.

Wraz z rozpoczęciem prac możemy spodziewać się wyłączenia sygnalizacji świetlnej w obrębie ronda Lubelskiego Lipca ‘80 oraz przy skrzyżowaniu Al. Zygmuntowskich z al. Piłsudskiego.

– Mówimy o centrum Lublina, więc na pewno utrudnienia dla kierowców będą odczuwalne. Ruch na rondzie będzie odbywał się normalnie. Postaramy się prowadzić roboty tak, żeby te utrudnienia były jak najmniej uciążliwe, niemniej jednak należy się z nimi liczyć – zaznacza Jakimiec.

Zakończenie robót planowane jest z końcem 2019 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments