Już w sobotę, 25 maja, wystartuje IV Lubelski Maraton Turystyczny „Nielisz – Cyców – Niemce”. Uczestnicy pojadą na trzech dystansach. Koniec maratonu zaplanowano na niedzielę, 26 maja.

Start i meta zlokalizowane zostały w „BikePark’u” przy ul. Janowskiej 74 w Lublinie. Uczestnicy będą ruszać w 15 osobowych grupach co około 5 minut. Pierwsi zawodnicy, uczestnicy dystansu 400 km, ruszą już o godzinie 7. Na miejscu będzie również dostępny parking samochodowy dla uczestników.

Rowerzyści mają do wyboru trzy trasy o dystansach 200 km, 300 km i 400 km. Zawodnicy na najkrótszym dystansie przejadą przez Prawiedniki, Żabią Wolę, Jabłonną, Krzczonów, Żółkiewkę, Wierzbicę, Nielisz, Rudnik, Izdebno, Fajsławice, Trawniki, Stefanów, Puchaczów, Starą Wieś i Jakubowice.

300-kilometrowa trasa poprowadzi przez Prawiedniki, Bystrzycę, Zakrzówek, Targowisko, Michałów, Nielisz, Izdebno, Fajsławice, Cyców, Zawieprzyce, Starościn, Nałęczów i Wojciechów.

Uczestnicy najdłuższej trasy przejadą przez Piotrowice, Bystrzycę, Zakrzówek, Wojciechów, Janów Lubelski, Momoty, Szczebrzeszyn, Izdebno, Siedliska Pierwsze, Fajsławice, Kołacze, Sosnowicę, Stary i Nowy Orzechów, Rogóźno, Zezulin, Niemce, Nałęczów i Wojciechów.

Organizatorem maratonu jest Stowarzyszenie Rowerowy Lublin. Po dotarciu do mety wszyscy uczestnicy imprezy wezmą udział we wspólnym ognisku z przekąskami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments